Miastko: Uczennice wyszkolone w klubie Morena są najlepszymi siatkarkami na Pomorzu

Mateusz Węsierski
Siatkarki z gimnazjum nie dały szans rywalkom z renomowanych szkół
Siatkarki z gimnazjum nie dały szans rywalkom z renomowanych szkół Mateusz Węsierski
Siatkarki z Miastka pokonały koleżanki z renomowanych drużyn, wygrywając mistrzostwa województwa awansowały do finałów Mistrzostw Polski. To największy sportowy sukces uczennic miasteckiego Gimnazjum im. Jana Pawła II.

Finał wojewódzki Gimnazjady został zorganizowany w hali sportowej miasteckiego gimnazjum. Uczennice zagrały pod opieką nauczyciela Arkadiusza Włodarskiego, ale ciągle czuwał nad nimi trener Waldemar Żurawik, bo skład szkolnej drużyny odzwierciedlał osiągającą ligowe sukcesy Morenę Miastko.

Miastko grało w grupie z Gdańskiem (zawodniczki Gedanii) i Starogardem Gdańskim. To dwie najsilniejsze drużyny. Pierwszy set z Gdańskiem zaczął się niefortunnie, 7:1 dla stolicy województwa. Dziewczyny z Miastka szybko odrobiły straty i wygrały 25:23. W drugim secie było ciężko, ale Miastko znowu wygrało. W drugim spotkaniu ze Starogardem najpierw wygrana 25:16, następnie przegrana 20:25 i w tie breaku po wyrównanej grze Morena “odskoczyła” wygrywając 15:9.

– Na boisku głównym graliśmy z Chmielnem. Pierwszy set zaczął się dla nas źle, później była wyrównana walka, a w końcówce dziewczyny pokazały klasę i wygrały. W drugim secie również zwyciężyły zostając najlepszą drużyną na Pomorzu – opowiada trener Żurawik.

Opiekun gimnazjalistek nie przypisuje sobie tego sukcesu. – To zasługa Waldka Żurawika. On je szkoli na co dzień. Dziękuję mu, bo ofiarnie pomagał. Podziękowania też dla dyrektora, bo na 2 tygodnie przed finałem udostępnił salę by dziewczyny mogły się do niej przyzwyczaić – podkreśla Arkadiusz Włodarski.

To historyczne zwycięstwo, ale teraz trzeba się zmobilizować. Od 17 do 20 czerwca gimnazjalistki powalczą w grupie 16 najlepszych drużyn w kraju w Siedlcach.

– W kategorii szkół podstawowych dwa razy byliśmy najlepsi w województwie, ale gimnazjum to wyższy poziom – podkreśla Żurawik.

– Każdym wygrany mecz w Siedlcach będzie dużym sukcesem – dodaje Włodarski.

Skład zwycięskiej drużyny w piątek 21.05 w "Dzienniku Powiatu Bytowskiego".

Bytowska "dwójka" trzecia na Pomorzu
Uczniowie Gimnazjum nr 2 w Bytowie także stanęli na podium finału wojewódzkiego Gimnazjady. W Malborku uplasowali się na trzecim miejscu. Tak samo jak rok wcześniej. Finał wygrał Malbork.