Miastko. Radio Maryja na nowej fali

MATEO
Warszawska Prowincja Redemptorystów, właściciel Radia Maryja, wystąpiła do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o przyznanie koncesji na nadawanie programu radiowego z Miastka.

Warszawska Prowincja Redemptorystów, właściciel Radia Maryja, wystąpiła do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o przyznanie koncesji na nadawanie programu radiowego z Miastka. Znane w całej Polsce radio katolickie będzie można usłyszeć na częstotliwości 96,8 MHz. KRRiT postawiła konkretne wymagania.
- Program ma przedstawiać zagadnienia wiary chrześcijańskiej i problemy życia społecznego z punktu widzenia wiary i społecznej nauki kościoła katolickiego oraz ma służyć formowaniu postaw chrześcijańskich - mówi Aneta Jamorek, rzecznik prasowy KRRiT.
Dotychczas odbiór Radia Maryja w Miastku był utrudniony. Nie tylko zresztą tylko tego radia. W Miastku, które od 199 jest w województwie pomorskim nadal nie można słuchać Radia Gdańsk czy oglądać Telewizji Gdańsk. Sygnał, który dociera jest zbyt słaby. Nie może za top problemów z odbiorem Radia Koszalin czy Telewizji Szczecin.

Polacy boją się biedy

Wideo

Dodaj ogłoszenie