Miasteccy zapaśnicy z Sierakowic przywieźli 12 medali. Klub na trzecim miejscu

Maria Sowisło
z arch. ZKS Miastko
Trzy złote, cztery srebrne i pięć brązowych medali przywieźli do Miastka zapaśnicy startujący w I Otwartych Mistrzostwach Zrzeszenia LZS Młodzików oraz Mini-zapasy o Puchar Wójta Gminy Sierakowice. Rywalizacja była ogromna.

Konkurencja w Sierakowicach była spora, bo na matach stanęło w sumie 111 zawodników z dziewięciu klubów, w tym 15 z Zapaśniczego Klubu Sportowego Miastko. W klasyfikacji drużynowej ZKS Miastko wywalczył trzecie miejsce. Zwyciężyła ZKS Granica Gdańsk przed GKS Cartusią Kartuzy.

- Wszyscy zawodnicy walczyli dzielnie na miarę swoich możliwości. Każdy z nich dołożył „małą cegiełkę” do trzeciego miejsca w klasyfikacji drużynowej. Cieszy mnie spora ilość zawodników ZKS Miastko wystawiona do tych zawodów. Jest to dobry prognostyk na przyszłość

– chwali swoich podopiecznych trener Kazimierz Wanke.

I Otwarte Mistrzostwa Zrzeszenia LZS Młodzików oraz Mini zapasy o Puchar Wójta Gminy Sierakowice wyniki zawodników z ZKS Miastko:

Mini-zapasy:

• Złoty medal - Paweł Piorun w kategorii wagowej do 41 kg
  • Srebrny medal - Szymon Kozłowski (29 kg), Bartosz Rodak (38 kg).
  • Brązowy medal - Tola Rudnik (32 kg), Leon Brodziński (38 kg), Jan Jóźwiak (41 kg), Olgierd Kowalewski (41 kg)
  • Pozostałe miejsca - Daniel Trun – 5. miejsce (32 kg), Marek Kowalewski – 7. miejsce (32 kg), Wiktor Szysz – 7. miejsce (35 kg)