Mecz Drutex-Bytovii Bytów z Bałtykiem Gdynia. Podopieczni Walkusza polegli 2:0

Mateusz Węsierski
Kibice Drutex-Bytovii na stadionie Bałtyku
Kibice Drutex-Bytovii na stadionie Bałtyku Tomasz Bołt
Drutex-Bytovia pozbawiła się szans gry w Pucharze Polski. Drużyna Waldemara Walkusza przegrała w środę z Bałtykiem Gdynia 0:2.

To były pierwsze szlify mocno zmienionego składu, który w połowie sierpnia wróci na drugoligowe boiska. Działacze klubowi przebąkują, że porażka w PP związana jest z intensywnym obozem przygotowawczym w Gniewinie i wciąż słabym zgraniem odnowionego składu.

- Mam nadzieję, że w lidze nie będzie takich porażek - mówi Jacek Maszkowski, kierownik drużyny.

Zobacz zdjęcia z obozu przygotowawczego Drutex-Bytovii
W pierwszej połowie Drutex-Bytovia stworzyła sobie dwie sytuacje po stałych fragmentach gry. Oba ataki Roberta Hirsza zostały zablokowane. Bałtyk pod koniec pierwszej połowy wykorzystał jedyną swoją sytuację.

W drugiej części Bałtyk strzelił na 2:0 w 58 minucie, a później dobrze się bronił. Z takim wynikiem krótka przygoda Drutex-Bytovii w Pucharze Polski została zakończona.

II liga startuje już 4 sierpnia od meczu z Górnikiem Wałbrzych w Bytowie.

Autor zdjęć: Tomasz Bołt