Leon Rudnik wywalczył srebrny medal podczas eliminacji do Mistrzostw Europy

Maria Sowisło
Sukcesem Leona Rudnika zakończyły się Mistrzostwa Polski U15 nieopodal Piotrkowa Trybunalskiego, które były jednocześnie eliminacjami do Mistrzostw Europy. Zawodnik Zapaśniczego Klubu Sportowego Miastko walczył dzielnie.

W Gomulinie nieopodal Piotrkowa Trybunalskiego odbyły się Mistrzostwa Polski U15 w zapasach w stylu klasycznym, które były także eliminacjami do Mistrzostw Europy U15. W zawodach udział wzięło 119 zawodników z 35 klubów. Zapaśniczy Klub Sportowy Miastko reprezentowało trzech zawodników.

Najlepiej walczył Leon Rudnik, który zdobył srebrny medal w kategorii wagowej do 38 kg. Po kilku wygranych walkach dopiero w finale zawodnik ZKS Miastko przegrał z zawodnikiem Unii Swarzędz Patrykiem Remleinem na punkty 4:7. Był to bardzo zacięty pojedynek, gdyż Leon musiał odrobić stratę 7 pkt z pierwszej 2 minutowej rundy.
Z kolei drugi z zawodników miasteckiego klubu - Antoni Synak - zajął piąte miejsce w kategorii wagowej do 41 kg. W walce o brązowy medal przegrał z Igorem Warwasem (KS Hardzi, Jaroszowiec) przez rozłożenie na łopatki przy stanie punktowym 2:2.
Trzeci z zawodników - Alex Ruszczyk - zajął siódme miejsce w kategorii wagowej do 75 kg.

- Miło jest mi poinformować, że 14 maja nasz wychowanek Arkadiusz Kułynycz - aktualny brązowy medalista Mistrzostw Świata Seniorów - wywalczył ósmy tytuł Mistrza Polski Seniorów, które odbyły się w Radomiu