Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Kulturyści i panie Fitnes walczyli o tytuły

M. Pacyno
Z udziałem rekordowej liczby 36 zawodników i zawodniczek w Bytowskim Centrum Kultury rozegrano zawody o tytuł Mistrza Pomorza w kulturystyce i fitnes. Był to ostatni sprawdzian przez Mistrzoswami Polski, które już za tydzień w Mińsku Mazowieckim.

Zwycięzcą w kategorii open mężczyzn został zwycięzca kategorii do 90 kg Krzysztof Skryplonek z Pomorzanina Nowogard, który zdradza sposób na dobrze wypracowaną sylwetkę. - Praca, praca i jeszcze raz ciężka praca przez wiele lat - podkreśla Skryplonek. - Ja miałem 13 letnią przerwę w zawodach i tu po niej taki sukces, który daje mi naprawdę dużą motywację do walki o Mistrzostwo Polski już za tydzień - mówił po zawodach. W Mińsku Mazowieckim będzie starował jednak w niższej kategorii wagowej. - Dziś jeszcze nie miałem wagi startowej, a za tydzień chcę być lżejszy o około 2,5 kg i wtedy będzie widać całą moją moc - podkreślał Skryplonek. Na starcie w tym roku stanęła także liczna grupa pań, które walczyły w kategorii fitnes i bikini.
Zwycięzcami poszczególnym kategorii zostali: W kategorii kobiet fitnes triumfowała Kinga Szwed z Bydgoszczy, w gronie pań bikini Katarzyna Sypniewska również z Bydgoszczy. W kategorii panów w kulturystyce klasycznej także najlepszym okazał się bydgoszczanin Krzysztof Rodakiewicz. W kategorii kulturystyki mężczyzn do 70 kg zwyciężył Kacper Zubiel z Sopotu, a w kategorii do 80 kg Jarosław Sypniewski z Zabrza. Natomiast w najcięższej kategorii powyżej 90 kg zwyciężył Jakub Pestka z Bydgoszczy.