Kołczygłowy: Strażacy OSP wygrali zawody w Niemczech

Marcin Pacyno
Zwycięska drużyna
Zwycięska drużyna Marcin Pacyno
Strażacy ochotnicy z gminy Kołczygłowy odwiedzili swoich kolegów w Rethem, gminie partnerskiej. Odbyły się tam zawody strażackie, w których wygrali ochotnicy z Kołczygłów. Był to tradycyjny konkurs pompowania wody pompą ręczną umieszczoną na wozie strażackim.

– W finale pokonaliśmy zespół z Niemiec. To wielki sukces, bo wygraliśmy z czterokrotnymi zwycięzcami – podkreśla Mirosław Krause, komendant gminny OSP w Kołczygłowach.

Mali strażacy walczyli na miejscu, w Nożynie (gm. Czarna Dąbrówka), gdzie w ubiegłą sobotę odbyły się Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze młodzieżowych drużyn OSP.

W kategorii dziewczęta 12-15 lat pierwsze było Wałdowo przed Trzebielinem i Naklą. W tej grupie wiekowej zwyciężyli też chłopcy z Wałdowa. Drugie miejsce zanotowała Prądzona przed Jasieniem.

W kategorii dziewczęta 16-18 lat pierwsza była Lipnica przed Wałdowem i Niezabyszewem, a wśród chłopców wygrało Niedarzyno przed Dretyniem i Studzienicami. W klasyfikacji generalnej wygrała gmina Miastko.