Klasa okręgowa. W derbach powiatu Kaszubia lepsza od Iskry

LL
Piłkarze okręgówki rozegrali ostatnią kolejkę rundy jesiennej. Start Miastko jedynie zremisował z Piastem Człuchów 1:1. W derbach powiatu Kaszubia Studzienice pokonała Iskrę Dretyń 5:2.

Piłkarze okręgówki rozegrali ostatnią kolejkę rundy jesiennej. Start Miastko jedynie zremisował z Piastem Człuchów 1:1. W derbach powiatu Kaszubia Studzienice pokonała Iskrę Dretyń 5:2. Dzięki temu zwycięstwu awansowała na 9 miejsce w tabeli. Teraz piłkarze rozegrają jeszcze jedną kolejkę z rundy wiosennej.
Kaszubia - Iskra 5:2
Piłkarze Iskry są zmęczeni sezonem. Początkowo większość spotkań wygrywali, ale w końcówce rundy było gorzej. Z kolei Kaszubia w ostatnich 4 spotkaniach nie poniosła porażki.
Mecz w Studzienicach był rozgrywany w złych warunkach. Błoto pokrywało całe boisko. Pierwszego gola zdobyli goście. Do bramki Kaszubii głową trafił Daniel Mazurek. Gospodarze natychmiast odpowiedzieli strzałem Krzysztofa Petryszyna. Po przerwie wynik spotkania podwyższył Damian Kulas. Goście odpowiedzieli bramką z rzutu karnego wykonywanego przez Łukasza Mazurka. Do tego momentu mecz był wyrównany. Końcowe minuty należały jednak do Kaszubii. Prowadzenie gospodarzom dał Jacek Dułak. Kiedy Damian Kulas podwyższył wynik spotkania na 4:2, strzelając bramkę głową, wiadomo było, że Kaszubia nie przegra. W końcówce bramkę zdobył z rzutu karnego Miłosz Augustynowicz.
Kaszubia zagra teraz na własnym boisku z Pogonią Lębork. W sierpniu Pogoń wygrała 4:0. Czas na rewanż. Iskra wyjeżdża do Sycewic, aby zmierzyć się ze Spartą. Warto byłoby powtórzyć wynik z pierwszego spotkania, kiedy to Iskra wygrała 6:0.
Skład Kaszubii: Pela, Marcholewski, Augustynowicz, Kobiella, Kreft, J. Dułak, A. Dułak, Mudyń (70 Przytuła), Petryszyn (84 Jażdżewski), Sieprawski, Kulas.
Skład Iskry: Weber, Gnmat (75 Gwóźdź), Przybylski, Burczyk, jastrzębski, Bąk (46 Horbacz), Dorawa, D. Mazurek, Ciemiński (70 Brunke), Ł. Mazurek, K. Mazurek.
Piast - Start M. 1:1
W ostatnim spotkaniu kolejki piłkarze Startu Miastko mieli poprawić swoje konto punktowe. Wyprzedzający ich o 2 punkty Piast Człuchów nie należy do najsilniejszych zespołów. W drugiej połowie bramkę dla gości zdobył Patryk Kitowski. 15 minut przed zakończeniem spotkania gospodarze doprowadzili jednak do remisu. W ostatnim meczu w tym roku Start zagra na wyjeździe z MKS Debrzno. Na własnym boisku Start przegrał 1:2.
Skład Startu: Dobrowolski, Agiejczyk, Szłapiński, Jurgelewicz, Mackiewicz, Dorawa (73 Śliżewski), Kundro, Deniusz, Żukowski, Jokel (80 Dąbek), Kitowski.

15 kolejka- 11.12 listopada: Polonez- Błękitni 10:0, Start Ł.- Dąb 1:3, Swe Pol Link- Koral 1:1, Gryf 95- Leśnik 3:0, Piast- Start M. 1:1, MKS- Pogoń 3:1, Kaszubia- Iskra 5:2, Sparta- Karol 4:2
16. Start Miastko 15 9 17:41
16 kolejka- 18-19 listopada: Błękitni- Karol, Sparta- Iskra, Kaszubia- Pogoń, MKS- Start M., Piast- Leśnik, Gryf 95- Koral, Swe Pol Link- Dąb, Start Ł.- Polonez.