Klasa okręgowa. Kaszubia w górę, Start w dół

ll
Sensacyjnie zakończył się mecz w Studzienicach. Kaszubia pokonała dotychczasowego lidera Poloneza Bobrowniki 2: 0. Nadal nie wiedzie się Startowi Miastko.

Sensacyjnie zakończył się mecz w Studzienicach. Kaszubia pokonała dotychczasowego lidera Poloneza Bobrowniki 2: 0. Nadal nie wiedzie się Startowi Miastko. Tym razem Start przegrał na własnym boisku z Swepol Link Magda Bruskowo Wielkie 0: 1.
Start- Bruskowo 0: 1
Nadal piłkarzy z Miastka nie omijają kontuzje. W spotkaniu z Bruskowem nie mógł zagrać bramkarz Tomasz Korniak. Zastąpił go Karol Kulczyk.
Pierwsza połowa to zdecydowana przewaga gospodarzy. Sytuacje do zdobycia bramki mieli: Grzegorz Gierszewski, Radosław Bąk i Zbigniew Wiśniewski. Kibice z niedowierzaniem patrzyli, jak marnowali 100-procentowe okazje.
Po raz kolejny sprawdziło się stare przysłowie, że niewykorzystane sytuacje się mszczą. W drugiej połowie bramkę zdobył Arkadiusz Chuchła. Lot piłki zmienił jeszcze Andrzej Kwiatkowski, całkowicie myląc bramkarza.
W spotkaniu kontuzji nabawili się Zbigniew Wiśniewski i Jarosław Pietrzykowski. Na ławce rezerwowych spędzą kilka tygodni.
? Na szczęście mamy juniorów, którzy dobrze radzą sobie w lidze- mówi trener Jarosław Pietrzykowski.- Trudno jednak będzie im sprostać bardziej doświadczonym seniorom. Teraz przyjdzie nam się zmierzyć z zespołami z dołu tabeli. Powinno nie być tak źle, jak do tej pory.
W niedzielę piłkarze Startu Miastko zagrają z Koralem Dębnica na wyjeździe.
Z Bruskowem Wielkim zagrali: Kulczyk, Kwiatkowski, Pietrzykowski, Jurgelewicz, Jankowski, Agiejczyk (60 Śliżewski), Wiśniewski (50 Mostowski), Kundro, Żukowski, Bąk, Gierszewski.
Kaszubia- Polonez 2: 0
Tego spotkania działacze, piłkarze i kibice Kaszubii obawiali się najbardziej. Drużynie ze Studzienic przyszło się zmierzyć z liderem Polonezem Bobrowniki. Goście przyjechali w najsilniejszym składzie.
Gospodarze jednak już w 3 minucie ustawili mecz. Po dośrodkowaniu Damiana Kulasa bramkarz wybił piłkę na przedpole, gdzie czekał na nią Krzysztof Petryszyn. Nie miał on problemów z trafieniem do bramki.
Gospodarzom ten gol dodał wiatru w plecy. Sytuacji podbramkowych było co niemiara. Piotr Mudyń trafił w słupek, a Damian Kulas minimalnie przestrzelił.
Po zmianie stron sytuacja nie uległa zmianie. Nadal przewagę mieli gospodarze. Kolejna bramka padła w 56 minucie. Po raz kolejny błąd popełnił bramkarz gości i Krzysztof Petryszyn po raz drugi wpisał się na listę strzelców.
Piłkarze z Bobrownik w całym spotkaniu nie stworzyli żadnej stuprocentowej okazji do zdobycia bramki.
? Nie wiem czy nasi piłkarz zagrali tak dobrze, czy goście tak słabo- mówi Mirosław Wojach, trener Kaszubii.- Zagraliśmy najlepszy mecz w dotychczasowych rozgrywkach. Wszyscy piłkarze zasługują na pochwałę.
W niedzielę Kaszubia będzie podejmować Unię Korzybie. Początek spotkania o godzinie 14.
W ostatnim spotkaniu zagrali: Wróblewski, Duda, Szultk, Kobiella, Kreft, Petryszyn (88 Żabiński), Dułak, Mudyń, Liszewski (61 Werra), Kulas, Leik.

grupa I
V kolejka: ? grupa I: Echo- Barton 3: 3, Smoki- Słupia 2: 1, Garbarnia- Granit 1: 5, Skotawia- Szansa 1: 1, Inter- Stal 0: 0, Diamęt- Dąb 3: 1
12. Barton Barcino 5 1 5-16
6 kolejka 2 października: Słupia- Dąb, Stal- Diament, Szansa- Inter, Barton- Skotawia, Granit- Echo, Smoki- Garbarnia.
grupa III
? grupa III: Orkan- Stegna 4: 1, Urania- Magic 3: 1, Myśliwiec- Granit 2: 1, Sokół- GTS 8: 3, Iskra- Juve 4: 2, Drzewiarz- GKS 3: 1
12. Magic Niezabyszewo 5 2 8-14
6 kolejka, 2 października: Stegna- GKS, GTS- Drzewiarz, Granit- Sokół, Magic- Myśliwiec, Juve- Urania, Orkan- Iskra.

Klasa B
? grupa II: WKS- Viktoria 1: 1, Zorza- Zawisza 0: 4, Dolina- Zefir 3: 2, Lipniczanka- Arkonia 2: 5
1. Zawisza Borzytuchom 3 9 12-4
2. Arkonia Pomysk Wielki 3 6 7-5
3. Zefir Polnica 3 6 4-3
4. Viktoria Dąbrówka Bytowska 3 4 8-5
5. WKS Nożyno 3 4 4-2
6. Dolina Gałąźnia Wielka 3 4 4-5
7. Lipniczanka Lipnica 3 1 4-10
8. Zorza Słosinko 3 0 0-9

4 kolejka, 2 października: Zawisza- Arkonia, Zefir- Lipniczanka, Viktoria- Dolina, Zorza- WKS.