Klasa okręgowa. 5 zwycięstw i jedna porażka drużyn z powiatu bytowskiego

Leszek Literski
Wyjątkowo udane były majowe święta dla piłkarzy Kaszubii Studzienice i Iskry Dretyń. W czwartek Kaszubia wygrała walkowerem ze Startem Łeba, a w niedzielę pokonała na wyjeździe Swe Pol Link Bruskowo Wielkie 2:1.

Wyjątkowo udane były majowe święta dla piłkarzy Kaszubii Studzienice i Iskry Dretyń. W czwartek Kaszubia wygrała walkowerem ze Startem Łeba, a w niedzielę pokonała na wyjeździe Swe Pol Link Bruskowo Wielkie 2:1. Sześć punktów zdobyła również Iskra. W pierwszym spotkaniu pokonali Korala Dębnica 3:1, a w drugim wygrali z Dębem Kusowo 4:1. Niewiele brakowało a również Start Miastko zdobyłby komplet punktów. W pierwszym meczu wygrali z Błękitnymi Główczyce 5:1, ale w drugim ulegli Leśnikowi Cewice 0:1.

Swe Pol Link - Kaszubia 1:2
O dużym szczęściu mogą mówić piłkarze Kaszubii. Dyskusyjne sędziowanie sprzyjało gościom. W 30 minucie gospodarze zdobyli bramkę, której nie uznał główny arbiter. W pierwszej połowie gospodarze dominowali, lecz nie potrafili strzelić gola.
Po przerwie obrońca z Bruskowa tak niefortunnie interweniował, że trafił do własnej bramki. W 65 minucie sędzia podyktował rzut karny dla gości. Piotr Mudyń nie dał szans bramkarzowi. Gospodarzom udało się zdobyć bramkę kontaktową w 78 minucie.
W niedzielę czeka Kaszubię bardzo trudne spotkanie. U siebie będą podejmować lidera Gryfa 95 Słupsk.

Dąb - Iskra 1:3
W pierwszych minutach gospodarze zaskoczyli szybkim atakiem. Już w 2 minucie zdobyli bramkę. Dopiero kilkanaście minut przed przerwą zawodnicy Iskry wzięli się do roboty. Pierwszą bramkę zdobył Jarosław Pietrzykowski. Przed przerwą trafił jeszcze Robert Meyer. W drugiej połowie wynik podwyższył Tomasz Gwóźdź. Goście zdobyli jeszcze dwie bramki, ale obie nie zostały uznane. Kolejnym przeciwnikiem Iskry będzie wicelider Polonez Bobrowniki.

Lang Leśnik - Start M. 1:0
Piłkarzom Startu w Cewicach nie sprzyjało szczęście. W pierwszej połowie kilka dogodnych sytuacji mogło zakończyć się zdobyciem bramki. Pięć minut po przerwie z rzutu wolnego trafili gospodarze. Jak się później okazało była to jedyna bramka w tym spotkaniu. Ambitna postawa miastczan na niewiele się zdała. Szkoda straconych punktów, zwłaszcza, że w niedzielę czeka ich kolejny trudny mecz, z Koralem Dębnica.