Intensywne opady śniegu na Pomorzu 5/6.01.2021. Trudne warunki na drogach, zablokowane trasy

Natalia Grzybowska
Natalia Grzybowska
Źródło: gddkia.pl
Źródło: gddkia.pl kamery GDDKiA
Udostępnij:
Warunki na drogach są bardzo trudne! Przez całe popołudnie i wieczór śledziliśmy sytuację na trasach pomorskiego! W wielu miejscach dochodziło do stłuczek, tworzyły się korki, a kierowcy nie mogli przejechać. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami śniegu. Alerty nadal obowiązują m.in. w województwie pomorskim.

Śnieżyca na Pomorzu. Bardzo trudne warunki na pomorskich drogach 5/6.01.2021 r.

16.30

Liczba interwencji wzrosła do 140. Strażacy interweniowali aż 48 razy w pow. starogardzkim i 24 razy w pow. gdańskim. Funkcjonariusze walczą z powalonymi drzewami i konarami.

12:45

W ciągu ostatniej nocy strażacy odnotowali 107 interwencji związanych ze zdarzeniami atmosferycznymi. Zdecydowana większość dotyczyła powalonych drzew i konarów. W wyniku zamieci uszkodzone zostały samochody. Najwięcej zdarzeń zarejestrowano w pow. starogardzkim - 29, pow. gdańskim - 17, Gdyni - 12 i Gdańsku - 11.

Obecnie większość dróg jest przejezdnych.

00:45

GDDKiA oddział w Gdańsku informuje, że wjazdy na Obwodnicę Trójmiasta na wszystkich węzłach zostały otwarte. S6 jest przejezdna, bez utrudnień. - Śnieg został usunięty z drogi, pojazdy wciąż pracują, ponieważ opady śniegu utrzymują się - podkreśla Anna Chamier-Ciemińska z Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa.

00:40

GDDKiA informuje o zakończeniu utrudnienia na Obwodnicy Trójmiasta: Pojazd ciężarowy uniemożliwiał przejazd jednym pasem. Utworzył się zator. Z tego powodu policja zamknęła wjazdy na S6 od strony Gdyni Chyloni i Gdyni Chwarzna. Nie oznacza to zapewne, że utrudnienia na obwodnicy już się kończą, ale daje nadzieję, że w niedługim czasie kierowcy będą mogli bezpiecznie wrócić do domów.

W rejonie Gdańska pracują 22 pojazdy zimowego utrzymania dróg, utrzymujące się intensywne opady śniegu znacznie utrudniają poruszanie się użytkownikom. Trwają prace nad przywróceniem ruchu i usunięciem śniegu z Obwodnicy.

00:30

Obwodnica Trójmiasta nadal stoi w obydwu kierunkach. Kierowcy utknęli tam z powodu padającego śniegu. Przypominamy o zablokowanym wjeździe na S6 od strony Gdyni Chyloni oraz Gdynia Chwarzno.

00:05

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Gdańsku informuje o zablokowanym wjeździe na S6 od strony Gdyni Chyloni oraz Gdynia Chwarzno. Obwodnica została zablokowana przez pojazd ciężarowy, który nie mógł podjechać pod górę, utworzył się zator, służby nie miały możliwości dojechać na miejsce. Aktualnie trwają prace mające na celu usunięcie śniegu z całej długości drogi i rozładowanie zatorów.

Stan nawierzchni dróg: czarne i mokre, w wielu miejscach zalega błoto pośniegowe. Aktualnie na drogach województwa pracują 54 pojazdy zimowego utrzymania dróg.

Awarie prądu na Pomorzu - sprawdź, gdzie nie ma prądu po śnieżycy!

Godz. 23:50

Nadal fatalna sytuacja na Obwodnicy Trójmiasta. Jak informuje GDDKiA, pojazd ciężarowy uniemożliwia przejazd jednym pasem na Obwodnicy Trójmiasta. Utworzył się zator. Policja zamknęła wjazdy na S6 od strony Gdyni Chyloni i Gdyni Chwarzna. W rejonie Gdańska pracują 22 pojazdy zimowego utrzymania dróg, utrzymujące się intensywne opady śniegu znacznie utrudniają poruszanie się użytkownikom. Trwają prace nad przywróceniem ruchu i usunięciem śniegu z Obwodnicy.

Intensywne opady śniegu na Pomorzu 5/6.01.2021. Trudne warunki na drogach, zablokowane trasy
GDDKiA

Godz. 22:50

Opady śniegu, wcześniejsza odwilż i w efekcie oblodzenie niektórych odcinków dróg sprawiły, że na drogach powiatu tczewskiego sytuacja jest trudna. Berlinka w kierunku Starogardu Gdańskiego jest zablokowana od około 1,5 godz. Zator zlokalizowany jest na wysokości Waćmierka. Także na drodze krajowej nr 91 warunki jazdy są utrudnione.

Więcej o sytuacji piszemy >>> TUTAJ.

Godz. 22:32

Wjazd na Obwodnicę Trójmiasta zamknięty!

Jak informuje GDDKiA, policja w Gdyni w porozumieniu ze służbą drogową postanowiła o czasowym zamknięciu wjazdu na S6 na węźle Gdynia Chylonia.

W najbliższym czasie zamknięty zostanie także wjazd na węźle Gdynia Chwarzno, kierunek Gdańsk. Ze względu na nieustające, intensywne opady śniegu i niesłabnące natężenie ruchu, pojazdy zimowego utrzymania dróg nie mają alternatywy, aby skutecznie oczyścić drogę ze śniegu. Aktualnie w rejonie Gdańsk pracują 22 jednostki zimowego utrzymania dróg.

Godz. 21:35

Zablokowana Obwodnica Trójmiasta przed Chwarznem w stronę Gdańska. Powodem jest śliska nawierzchnia, przez którą samochody mają problem z podjazdem pod górkę. Skutkiem tego jest blokada jednego pasa, na którym utknęła ciężarówka. Jak informuje GDDKiA, w rejonie Gdańska pracują 22 pojazdy zimowego utrzymania dróg.

Godz. 21:15

Za zjazdem na Karwiny w stronę Gdańska około 20.00 samochód osobowy uderzył w barierki. Zdarzenie zablokowało 2 pasy ruchu. Dzięki interwencji dwóch zastępów służb ratunkowych ruch na tym odcinku powoli wraca do normy.

Wciąż utrzymują się trudne warunki jazdy na pomorskich drogach. Kierowcy walczą na nich nie tylko ze śniegiem i pośniegowym błotem, ale również warstwą lodowej tarki, która powstała z ubitego przez koła śniegu. Aktualnie na drogach województwa pracują 54 pojazdy zimowego utrzymania dróg.

Wiele interwencji dotyczy połamanych pod naporem śniegu konarów drzew. Przed godziną 21.00 jedno z nich zablokowało dwa pasy ruchu na ul. Spacerowej. Najwięcej tego typu interwencji miało miejsce w powiatach starogardzkim - 13 i sztumskim - 6.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Gdańsku informuje również o utrudnionym przejeździe na drogach krajowych m.in. drogach krajowych 91, 20, 22 w związku z intensywnymi opadami śniegu. Na drodze krajowej 22 w miejscowości Waćmierek ciężarówki w kierunku Starogardu Gdańskiego blokują przejazd.

Godz. 20:40

Za zjazdem na Karwiny w stronę Gdańska samochód osobowy uderzył w barierki. Z jego maski unosi się dym. Dwa zastępy służb ratowniczych są aktualnie w drodze na miejsce zdarzenia. Kolizja zaowocowała blokadą dwóch pasów ruchu.

Kierowcy nadal stoją również na ul. Wileńskiej.

Godz. 20:27

Zablokowana Wileńska w Gdańsku. Samochody mają problem z podjazdem pod strome wzniesienie.

Godz. 20:17

W miejscowości Waćmierek na drodze krajowej nr 22 pojazdy ciężarowe blokują pas w kierunku Starogardu Gdańskiego. Wprowadzono ruch wahadłowy. Pojazdy zimowego utrzymania dróg pracują w celu usunięcia błota pośniegowego i umożliwienia przejazdu.

Godz. 19:45

Kierowcy zgłaszają również duże korki na ul. Chwaszczyńskiej w stronę Chwaszczyna i ul. Spacerowej w kierunku Gdyni. Samochody stoją też m.in. na ul. Potokowej w kierunku Moreny oraz na Jabłoniowej.

Intensywne opady śniegu na Pomorzu 5/6.01.2021. Trudne warunki na drogach, zablokowane trasy
Czytelnik

Godz. 19:25

Trudne warunki atmosferyczne zaowocowały już zakorkowanymi ulicami i drobnymi stłuczkami. W wielu miejscach w województwie jednostki ochrony przeciwpożarowej usuwają z dróg drzewa powalone pod wpływem silnych opadów śniegu. W Gdyni, na odcinku między Portem a Chwarznem, na drodze ekspresowej S6, około godz. 19.20 doszło do kolizji i dachowania pojazdu osobowego. Obecnie jeden z pasów ruchu jest zablokowany. Przewidywany czas występowania utrudnienia to 2 godziny.

Godz. 19

Spowolniony ruch niemal na wszystkich najważniejszych arteriach na Pomorzu. Kierowcy wolniej poruszają się między innymi obwodnicą, S7, DK91, DK7 czy DK20. Zatkana jest także Spacerowa w Gdańsku, korek utworzył się także na Chwaszczyńskiej.

Intensywne opady śniegu na Pomorzu 5/6.01.2021. Trudne warunki na drogach, zablokowane trasy
Google Maps

Ostrzeżenie pierwszego stopnia dla Pomorza

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami śniegu dla województwa pomorskiego i warmińsko-mazurskiego. Obowiązywać będzie od godz. 18.00 i potrwa do środy, 6 stycznia do godz. 6.00 w większości regionów województwa pomorskiego. Prognozuje się wystąpienie opadów śniegu, miejscami o natężeniu umiarkowanym, powodujących przyrost pokrywy śnieżnej za okres ważności ostrzeżenia od 5 cm do 10 cm.

Uwaga, kierowcy! Trudne warunki na drogach Pomorza 5.01.2021

Na obszarze woj. pomorskie trwają czynności służb w związku z obecną sytuacją na drogach. Na chwile obecną na terenie województwa pracują 34 pojazdy (solarki oraz pługo-solarki).

Kierowcy zwracają uwagę na bardzo trudne warunki na drogach, dlatego apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności i dostosowanie prędkości do warunków jazdy!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Jurij Belous o definicji ludobójstwa

Wideo

Materiał oryginalny: Intensywne opady śniegu na Pomorzu 5/6.01.2021. Trudne warunki na drogach, zablokowane trasy - Dziennik Bałtycki

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie