III liga - Bytów: Drutex-Bytovia wygrała z Pogonią Barlinek 4:1 (ZDJĘCIA)

Leszek Literski
O takiej inauguracji piłkarskiej ligi marzy każda drużyna. Drutex-Bytovia Bytów pokonała na własnym boisku Pogoń Barlinek 4:1. Wynik mógł być jeszcze wyższy, gdyby tylko udało się wykorzystać wszystkie okazje. Dzięki temu zwycięstwu bytowski klub, wspólnie z Kotwicą Kołobrzeg, zajmuje pierwsze miejsce w tabeli.

Przed spotkaniem z Pogonią forma bytowskich piłkarzy była wielką niewiadomą. Trener Waldemar Walkusz niemal całkowicie zmienił podstawowy skład. Zabrakło dotychczasowego trzonu drużyny, takich piłkarzy jak: Tomasz Cierson, Krzysztof Bryndal czy Tomasz Ciemniewski. Zastąpili ich Piotr Nawrocki, Kamil Rosiak i Jakub Gronowski.

Przed meczem obawiano się Pogoni. To beniaminek, ale ze wzmocnionym składem. Obawy okazały się bezpodstawne. Już w 7 minucie za zagranie w polu karnym sędzia podyktował rzut karny. Pewnym egzekutorem okazał się Gronowski. Ten sam zawodnik podwyższył wynik strzelając piękną bramkę w 43 minucie, oddał strzał z ponad 30 metrów. W pierwszej połowie padła jeszcze jedna bramka. Zdobył ją Sławomir Pufelski, ale z pozycji spalonej, więc nie została uznana. Goście mieli kilka okazji, ale bramkarz Mateusz Oszmaniec bronił doskonale.

W drugiej połowie przewaga gospodarzy była jeszcze bardziej widoczna. Bohaterem okazał się Wojciech Pięta. W 53 minucie wykorzystał nieuwagę obrońców i skierował piłkę do siatki. Pewni swoich sił piłkarze Bytovii zapomnieli w pewnym momencie o obronie. Wykorzystał to Przemysław Kochan, zdobywając honorowego gola. To tylko pobudziło gospodarzy. Wynik spotkania ustalił w 63 minucie Pięta, zdobywając swojego drugiego gola. Okazje mieli jeszcze Krzysztof Bryndal i Maciej Rekowski. Ostatecznie mecz zakończył się rezultatem 4:1 dla Drutex-Bytovii.

Ocena meczu oraz prognozy przed sobotnim starciem w Kartuzach w piątek 20.08 w Dzienniku Powiatu Bytowskiego.