II liga. Sytuacja Drutex-Bytovii mogłaby być marzeniem trenera Walkusza. To jednak rzeczywistość

Mateusz Węsierski
Gdyby Waldemar Walkusz był trenerem grającej w klasie A Bytovii, marzyłby pewnie o zajęciu pozycji lidera ligi okręgowej, a pewnie nawet IV czy III ligi. O pierwszym miejscu w II lidze bez przegranego meczu i stosunku bramek 10 – 1 nawet pewnie by nie marzył. Nie mówiąc o „dokopaniu” takiej na przykład Elanie Toruń 3:0. A do tego właśnie doszło w sobotę w Bytowie.

Goście z Torunia nie istnieli na boisku przy ul. Mickiewicza. Już w 22 minucie Marcin Kajca świetnie wykorzystał rzut wolny strzelając na 1:0 z rzutu wolnego. Piłkę przyłożył z 20 metrów idealnie trafiają w okienko. Do końca pierwszej połowy Elana już tylko broniła się i tylko momentami próbowała nieporadnie atakować.

Dwie minuty po rozpoczęciu drugiej połowy Jakub Kaganek podwyższył na 2:0, a w 55 minucie Łukasz Kowalski „dobił” Elanę. Na domiar złego dla gości w 56 minucie Radosław Mikołajczak zobaczył czerwoną kartkę za brutalny faul na Łukaszu Wróblu.

Szczegółowa relacja w piątek 7.09 w Dzienniku Powiatu Bytowskiego.

Drutex-Bytovia - Elana Toruń 3:0 (1:0)

Bramki: 1:0 - M. Kajca (22), 2:0 - J. Kaganek (47), 3:0 - Ł. Kowalski (54)