II liga. Pierwsza w sezonie porażka Drutex-Bytovii. Przegrali 1:3 z Jarotą Jarocin (zobacz zdjęcia)

Mateusz Węsierski
Drutex-Bytovia przegrała z Jarotą 1:3
Drutex-Bytovia przegrała z Jarotą 1:3 Marcin Pacyno
Robert Hirsz uratował honor Drutex-Bytovii, która po raz pierwszy w tym sezonie odniosła porażkę. Katem dla zawodników Waldemara Walkusza była Jarota Jarocin, drużyna teoretycznie słabsza od lidera.

Pierwszy gol padł już w 1 minucie po niefortunnym wycofaniu piłki przez Łukasza Wróbla do Gostomskiego. Piłkę w pustej bramce umieścił Damian Pawlak. Kontrataki Drutex-Bytovii okazały się nieskuteczne. Dopiero w 41 minucie Robert Hirsz przyjął futbolówkę od Dawida Ambroziaka i z kilku metrów silnym strzałem wbił ją w siatkę Jaroty. Rozochoceni gospodarze próbowali wyjść na prowadzenie po akcji Jakuba Kaganka, ale ubiegł go bramkarz Jaroty.

Przeczytaj też o zwycięstwie Drutex-Bytovii w Polkowicach
W szatni piłkarze musieli usłyszeć ostrą reprymendę od trenera, bo zaczęli mocniej naciskać na Jarotę. Niewykorzystane sytuacje zemściły się w 58 minucie. Po dograniu Karola Danielaka Damian Pawlak w 58 minucie dał Jarocie prowadzenie. Trener Walkusz zareagował zmianami wprowadzając ofensywnych graczy (Kłos za Kowalskiego, Barbosa za Ambroziaka i Wróblewski za Kaganka). Skutek był, ale dla przeciwników w postaci kolejnego gola. Ataki gospodarzy były jak walenie głową w mur. Do ostatniego gwizdka podopieczni Waldemara Walkusza nie zapewnili sobie choćby kontaktowego gola.

Szansa poprawienia nadszarpniętego wizerunki lidera już w najbliższą środę. Walkusz z zawodnikami jedzie do Sosnowca, gdzie zagra z Zagłębiem zajmującym obecnie 10 miejsce. Drutex-Bytovia z 16 punktami wciąż jest pierwsza przed Lechem Rypin, który szczęśliwie dla drugoligowców z Bytowa przegrał 1:3 z Chojniczanką.

Drutex-Bytovia - Jarota Jarocin 1:3 (1:1)
Bramki: 0:1 – Pawlak (1), 1:1 – Hirsz (41), 1:2 – Pawlak (58), 1:3 – Białożyt (64)
Żółte kartki: Ambroziak (Drutex-Bytovia) – Garbarek, Skowron
Widzów: 1300
Drutex-Bytovia: Gostomski – Kowalski (62. Kłos), Wróbel, Łapigrowski, Szmidke, Kaganek (62. Wróblewski), Kajca, Pietroń, Ambroziak (62. Barbosa), Pięta, Hirsz
Jarota: Dutkiewicz – Skowron, Garbarek, Czabański, Śliwa, Białożyt, Grobelny, Kamiński (70. Kupczyk), Danielak, Owczarek (82. Stefaniak), Pawlak (77. Oczkowski)