II liga: Jarota pokonała lidera z Bytowa 3:1

Kamil Bachorz
(archiwum)
(archiwum) Kamil Bachorz
Pierwsze trzy punkty w rozgrywkach ligowych zdobyli piłkarze Jaroty Hotel Jarocin. Podopieczni Janusza Niedźwiedzia pokonali na wyjeździe lidera – Bytovię Bytów 3:1

Kibice nie musieli długo czekać na bramkę, bo już w 40 sekundzie meczu na prowadzenie wyszli goście z Jarocina. Błąd obrońców wykorzystał Damian Pawlak i pokonał Macieja Gostomskiego (byłego bramkarza m.in.: Legii Warszawa). Gospodarze do wyrównania doprowadzili pod koniec pierwszej części meczu. Wtedy Dawid Ambroziak zagrał do Roberta Hirsza, który strzałem pod poprzeczkę pokonał Szymona Dutkiewicza.

Po przerwie kibice oglądali dwie bramki. Jednak zdobywali je tylko piłkarze Jaroty. W 58. minucie Karol Danielak zagrał piłkę do Damiana Pawlaka, który postawił kropkę nad „i”. Tym samym zdobył on drugą bramkę w tym meczu. Wynik pojedynku z Bytovią Bytów ustalił w 64. minucie Łukasz Białożyt, który technicznym strzałem posłał futbolówkę w okienko bytowskiej bramki. W drugiej połowie do siatki mógł trafić jeszcze Karol Danielak, ale piłka po jego strzale przeleciała minimalnie obok spojenia słupka z poprzeczką. Swoją szansę na podwyższenie prowadzenia zmarnował także Sebastian Kamiński. Piłka po jego strzale zatrzymała się na słupku. Pod koniec meczu sowich sił próbował Adrian Owczarek, ale nie był wstanie pokonać bramkarza Bytovii.

- Bardzo szybko strzeliliśmy bramkę. Wyszliśmy na nich bardzo agresywnie. Mecz był przede wszystkim zwycięski. Chodziło nam o to, żeby wywieźć trzy punkty. Myślę, że piłkarsko byliśmy lepszym zespołem. Bytovia przez cały mecz grała długimi podaniami na boki czy na środek obrony. Cały czas ten sam schemat rozwiązań – mówił po meczu Janusz Niedźwiedź, trener Jaroty Hotel Jarocin.

Ze zwycięstwa cieszył się także Piotr Garbarek, kapitan Jaroty. - Myślę, że ten wynik jest zasłużony. Można powiedzieć, że jak w większości spotkań w tej rundzie także w tym meczu mieliśmy przewagę. Wreszcie padły bramki. Potwierdziliśmy to, że ten sezon nie jest jeszcze dla nas skończony – podkreślał Garbarek.

Bytovia Bytów – Jarota Hotel Jarocin 1:3 (1:1)
Bramki:
0:1 – Damian Pawlak (1), 1:1 – Robert. Hirsz (41), 1:2 – Damian Pawlak (58), 1:3 – Łukasz Białożyt (64)

Jarota Hotel Jarocin: Dutkiewicz – Skowron, Garbarek, Czabański, Śliwa, Białożyt, Grobelny, Kamiński (70. Kupczyk), Danielak, Owczarek (82. Stefaniak), Pawlak (77. Oczkowski)

Żółte kartki: Garbarek, Skowron