II liga: Histora spotkań meczów Jaroty przeciwko Bytovii

Kamil Bachorz
(archiwum)
(archiwum) Kamil Bachorz
Trzy mecze przeciwko Bytovii Bytów rozegrali piłkarze Jaroty Hotel Jarocin. W tych spotkaniach odnieśli jedno zwycięstwo, jeden remis i jedna porażkę.

Pierwszy mecz piłkarze Jaroty Hotel Jarocin przeciwko Bytovii Bytów rozegrali w 2011 roku. Wtedy w Jarocinie ulegli rywalom 1:2. Wtedy bramki strzelali Krzysztof Bartoszak (dla Jaroty) oraz Dawid Ambroziak i Dawid Retlewski (dla Bytovii). - W rewanżu na wiosnę Jarota zremisowała na wyjeździe 1:1. Jarociniacy objęli prowadzenie w 41. minucie po bramce Patryka Cierniewskiego, który wykorzystał dośrodkowanie Sebastiana Kamińskiego. Do remisu doprowadził w drugiej połowie Michał Pietroń, po dośrodkowaniu Wojciecha Pięty – mówi Michał Simon, rzecznik prasowy Jaroty.

W ostatnim meczu, który został rozegrany w Bytowie kibice zobaczyli cztery bramki. Wtedy piłkarze prowadzeni przez Janusza Niedźwiedzia wygrali 3:1. Spotkanie z ówczesnym liderem ułożyło się bardzo idealnie dla piłkarzy Jaroty, bowiem już początek spotkania przyniósł im bramkę. Była dokładnie 35. sekunda spotkania, kiedy Damian Pawlak dobił piłkę zmierzającą do pustej bramki po fatalnym nieporozumieniu Łukasza Wróbla z Maciejem Gostomskim. Podopieczni Waldemara Walkusza do wyrównania doprowadzili w 41. minucie Ambroziak po indywidualnej akcji zagrał z lewej strony w pole karne do Roberta Hirsza. Dysponujący dobrymi warunkami fizycznymi napastnik zdołał ładnie przyjąć sobie piłkę i potężnym strzałem pod poprzeczkę doprowadził do wyrównania. Jarota ponownie objęła prowadzenie w 56. minucie, w której Jarociniacy przeprowadzili "książkowy" kontratak zakończony drugą bramką Damiana Pawlaka. Trzeciego gola dla Jaroty zdobył efektowym ...dośrodkowaniem zdobył Łukasz Białożyt – opisuje mecz rzecznik prasowy.

W trzech spotkaniach piłkarze Jaroty odnieśli jedno zwycięstwo, jeden remis i jedna porażkę. Bilans bramkowy wynosi 5:4 dla Jaroty.

HISTORIA SPOTKAŃ: DRUTEX BYTOVIA BYTÓW - JAROTA HOTEL JAROCIN
28.08.2011: Jarota Hotel Jarocin - Drutex Bytovia Bytów 1:2 (1:1)

0:1 - Dawid Ambroziak (20-rzut karny)
1:1 - Krzysztof Bartoszak (33.)
1:2 - Dawid Retlewski (67.)

31.03.2012: Drutex Bytovia Bytów - Jarota Hotel Jarocin 1:1 (0:1)
0:1 - Patryk Cierniewski (43.)
1:1 - Michał Pietroń (70.)

15.09.2012: Drutex Bytovia Bytów - Jarota Hotel Jarocin 1:3 (1:1)