Gryf Wejherowo - Drutex-Bytovia Bytów 1:0. Decydującą bramkę miejscowi zdobyli w 88 minucie meczu

Gryf Wejherowo -Drutex-Bytovia Bytów 1:0
Gryf Wejherowo -Drutex-Bytovia Bytów 1:0 Ł.Boyke
Zawodnicy Pawła Janasa przegrali w derbach Pomorza w Wejherowie 0:1. Bramka, która pogrążyła czarno-biało-czerwonych padła w 88 minucie spotkania. Strzelcem Przemysław Kostuch

Po ostatnim zwycięstwie Drutex-Bytovii Bytów w Jarocinie, wszystko wskazywało na to, że zespół, któremu zależy na awansie do I ligi z każdym kolejnym spotkaniem będzie prezentował już tylko wyższy poziom. Podbudowana ostatnim wysokim zwycięstwem drużyna wróciła jednak do Bytowa z mieszanymi uczuciami, bo w derbach Kaszub 8 kolejki spotkań lepszy okazał się Gryf Wejherowo, który pierwszą okazję do zdobycia gola miał już w 10 minucie spotkania. W bramce skutecznie zainterweniował jednak Oszmaniec. Zawodnicy Pawła Janasa także zaczęli atakować, ale dopiero pod koniec pierwszej części meczu. Najpierw swoich sił próbował Robert Hirsz, a później Janusz Surdykowski. Żadna z interwencji nie zakończyła się jednak zdobyciem bramki.

Przeczytaj również o tym, jak Drutex-Bytovia Bytów zagrała z Gryfem Wejherowo w ramach Pucharu Polski

Druga połowa była już bardziej wyrównana, ale nie mniej zacięta. W 77 minucie spotkania z boiska musiał zejść Marcin Kajca, po brutalnym faulu na Warcholaku. Drutex-Bytovia Bytów grała od tego momentu w osłabieniu, co starali się wykorzystać przeciwnicy. Zawodnicy Gryfa zdobyli gola w 88 minucie meczu ustalając jednocześnie wynik tego spotkania. Świetną okazję do wyrównania w doliczonym czasie gry miał jeszcze Janusz Surdykowski, jednak uderzył tuż obok bramki.

Gryf Wejherowo: Szlaga, Kochanek, Kostuch, Dąbrowski, Bejuk, Siemaszko, Warcholak, Brzuzy, Kołc, Szymański, Łuczak (82 Krzemiński)

Bytovia Bytów: Oszmaniec, Cesarek (72 Marczak), Hirsz, Kowalski, Michalski, Pięta (62 Kajca), Pietroń, Surdykowski, Wilczyński, Wróbel, Wróblewski

Sędzia: Artur Aluszyk (Szczecin)