Dziewięć medali z Chmielna przywieźli do Miastka badmintoniści. Świetna gra zawodników MKB „Lednik”

Maria Sowisło
Miasteccy badmintoniści udowodnili, że są w świetnej formie. Podczas mistrzostw Pomorza zdobyli trzy medale złote i aż sześć srebrnych.

W minioną niedzielę (6 czerwca 2021 r.) w Hali Zespołu Szkół w Chmielnie odbyły się Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w Badmintonie. Udział w nim brały najlepsze kluby badmintona z Pomorza. Miastecki Klub Badmintona „Lednik” reprezentowali: Zofia Szul, Martyna Cybulska, Milena Bublewicz, Hanna Bublewicz, Wiktor Wyka, Hubert Gruba i Błażej Lange.

Najlepiej zaprezentował się najmłodszy zawodnik „Lednika” Hubert Gruba, który wywalczył dwa złote medale: pierwszy w grze pojedynczej, a drugi z Adamem Fikusem z Władysławowa w grze podwójnej.

Srebrny medal wywalczył Błażej Lange w grze pojedynczej mężczyzn. Bardzo dobrze też spisały się dziewczęta, zajmując najwyższe miejsca w grze podwójnej. Zosia Szul wywalczyła złoto w parze deblowej z Leną Szablewską z Gdańska oraz dwa srebra w grze pojedynczej i w parze mieszanej z Igorem Skolimowskim z Gdańska.

Srebro zdobyły również Milena Bublewicz w parze z Martyna Cybulską w grze podwójnej oraz Hanna Bublewicz w grze pojedynczej.
Wiktor Wyka w parze z Błażejem Lange zajęli 5 miejsce, a w grze pojedynczej uplasował się na miejscu 7. W łącznej klasyfikacji MKB „Lednik” wywalczył 9 medali: 3 złote i 6 srebrnych.