Drutex-Bytovia - Śląsk Wrocław 3:0 (2:0). Podopieczni Kafarskiego w ćwierćfinale Pucharu Polski!

Drutex-Bytovia pokonała przed własmą publicznością ekstraklasowy Śląsk Wrocław 3:0. Bramki dla czarno-biało-czerwonych strzelił Opałacz, Wróbel i Klichowicz.

Kolejna niespodzianka w rozgrywkach Pucharu Polski. Pierwszoligowa Drutex-Bytovia pokonała bowiem na własnym boisku ekstraklasowy Śląsk Wrocław. Pierwszą bramkę gospodarze zdobyli w 11 minucie spotkania. Piłkę do siatki przyjezdnych posłał Opałacz. Prowadzenie w 33 minucie gry podwyższył Łukasz Wróbel, który wykorzystał podyktowany rzut karny.

Śląsk Wrocław mógł jeszcze w pierwszej połowie zdobyć kontaktową bramkę, ale rzut karny wykonywany przez Rierę obronił Gerard Bieszczad.

Wynik w 67 minucie spotkania ustalił na 3:0 Mateusz Klichowicz.

Przeczytaj również o tym, jak Drutex-Bytovia awansowała do I ligi

To historyczne zwycięstwo drużyny. Drutex-Bytovia awansowała do dalszego etapu rozgrywek Pucharu Polski. Ćwierćfinał rozgrywany będzie w formie dwumeczu. Rywalem będzie Arka Gdynia. Mecze zaplanowano na 26 października i 30 listopada.