Drutex-Bytovia przyczyną wielkanocnego smutku w Chojnicach. Wygrali 3:1

Piotr Furtak
Trzy punkty zainkasowała Drutex-Bytovia w Chojnicach. Początek spotkania był wyrównany. Gra toczyła się przede wszystkim w środku pola. W 7 minucie bliski szczęścia był Wojciech Pięta, który wykonywał rzut wolny z odległości 35 metrów. Dobrą interwencją popisał się jednak Miszkal, bramkarz Chojniczanki, który wyciągnął piłkę zmierzającą w światło bramki.

O dalszym przebiegu meczu zadecydowały 2 minuty. W 13 minucie spotkania po rzucie wolnym wykonywanym przez Ambroziaka piłka wpadła za kołnierz golkiperowi Chojniczanki. Kilkadziesiąt sekund później było już 2:0 dla bytowian. Fatalny błąd popełnili obrońcy Chojniczanki, a Retlewski zachował się przytomnie, minął bramkarza i usadowił piłkę w pustej bramce.

W 21 minucie bliski szczęścia był Kaźmierowski z Chojnic. Znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem Bytovii. Górą w tej sytuacji był ten drugi.

Przeczytaj relację z jesiennego, wygranego przez Drutex-Bytovię spotkania

Chojniczanka zdobyła kontaktową bramkę w 32 minucie spotkania. Wówczas po rzucie rożnym celnie główkował Kacper Tatara. Od tego momentu chojniczanie atakowali. Stworzyli sobie kilka bardzo dobrych sytuacji na zdobycie drugiej bramki. Brakowało im jednak trochę szczęścia, a bardzo dobrymi interwencjami popisywał się Gostomski.

Druga odsłona meczu rozpoczęła się od ataków gospodarzy. Druga bramka dla Chojniczanki wydawała się być jedynie kwestią czasu. To jednak Drutex-Bytovia zdobyła swoją trzecią bramkę w tym spotkaniu. Wprawdzie Misztal w 60 minucie uratował swój zespół wybijając piłkę na rzut rożny, ale bytowianie dobrze wykonali ten stały fragment gry, a kolejną bramkę w tym spotkaniu zdobył Retlewski.

Po utracie gola gra chojniczan siadła. Również Bytovia nie forsowała ataków, które mogłyby dać jej wyższe prowadzenie.

Chojniczanka Chojnice - Bytovia Bytów 1:3 (1:2)

Bramki: 0:1 - Dawid Ambroziak (13.), 0:2 - Dawid Retlewski (14.), 1:2 - Kacper Tatara (31.), 1:3 - Dawid Retlewski (61.)