Drutex-Bytovia przegrała z MKS Kluczbork

Karol Szymanowski
Tomasz Bołt
Świetna passa piłkarzy Drutex-Bytovii Bytów zakończona. Po ośmiu kolejnych meczach podopieczni Waldemara Walkusza doznali goryczy porażki. Bytowiacy przed własną publicznością ulegli 0:3 MKS-owi Kluczbork.

Początek spotkania nie zapowiadał tak wyraźnej porażki gospodarzy. Wręcz przeciwnie, to Drutex-Bytovia przeważała. Beniaminek szczególnie groźny był po stałych fragmentach gry wykonywanych przez Wojciecha Piętę. Pierwszy kwadrans bytowiacy spędzili głównie na połowie przeciwnika.

Gdy wydawało się, że zdobycie prowadzenia przez bytowski zespół jest kwestią czasu to goście objęli prowadzenie. W 24 min Tuszyński skrzętnie wykorzystał zawahanie Jakuba Szałka i płaskim strzałem pokonał Gostomskiego.

Mimo kilku wyśmienitych okazji bytowiakom do końca pierwszej części nie udało się odrobić strat. Druga połowa rozpoczęła się również od natarcia miejscowych, lecz brakowało precyzji.

Wykorzystali to zawodnicy z Kluczborka, którzy potwierdzili, że środowy triumf w Pucharze Polski nad Zagłębiem Lubin nie był dziełem przypadku.. W 68 min Tuszyński podwyższył prowadzenie swojej drużyny. Pięć minut później po szybkiej kontrze i ładnej akcji podopiecznych Zbigniewa Smółki na 3:0 podwyższył Pascal Ekwuemme.

Porażka Drutex-Bytovii spowodowała spadek tego zespołu na piąte miejsce w tabeli. Na pozycję wicelidera wskoczyła Chojniczanka, która pokonała 5:3 Zagłębie Sosnowiec. Chojniczanie po 30 minutach przegrywali już 0:3. Jednak w drugiej części miała miejsce fantastyczna pogoń zespołu Grzegorza Kapicy i Chojniczanka zaaplikowała swojemu rywalowi bagaż pięciu bramek.

Drutex-Bytovia – MKS Kluczbork 0:3 (0:1)

Drutex-Bytovia: Gostomski, Wróbel, Szałek M. Szałek J., Szmidke, Pietrzyk (66. Łapigrowski), Ambroziak (62. Nascimento), Pięta, Kłos, Pufelski (72. Zejglic), Retlewski (82. Owedyk)
MKS: Abramowicz, Orłowicz, Ganowicz, Wilusz, Sudoł, Niziołek (46. Kaczmarek), Glanowski, Ulatowski, Tuszyński, Deja (62. Fryzowicz), Ekwueme (Półchłopek).