Drutex-Bytovia pokonała zespół z Niemiec 4:0. Zespół Pawła Janasa niebawem zakończy obóz w Turcji

Druex-Bytovia Bytów pokonała DSK Sportklub Köln 4:0
Druex-Bytovia Bytów pokonała DSK Sportklub Köln 4:0 Łukasz Boyke
Piłkarze Drutex-Bytovii pokonali DSK Sportklub Köln 4:0. W spotkaniu z niemiecką drużyną trener Paweł Janas pozwolił zagrać tym zawodnikom, którzy mieli mniej okazji do zaprezentowania swoich umiejętności we wcześniejszych grach kontrolnych.

Sparing rozegrany z niemieckim zespołem był trzecim z kolei, który zespół Pawła Janasa rozegrał podczas obozu przygotowawczego w Turcji. Wcześniej czarno-biało-czerwoni zremisowali z Serbami 1:1 i pokonali Rosjan 4:1.

W pojedynku z niemieckim DSK Sportklub Köln piłkarze z Bytowa mogli wyjść na prowadzenie już w 7 minucie meczu, kiedy Wojciech Pięta wrzucił piłkę na głowę Michała Marczaka, który nie trafił w bramkę. Napastnik Drutex-Bytovii Bytów zrehabilitował się jednak 20 minut później, kiedy po dośrodkowaniu Jakuba Cesarka wbił piłkę do bramki przeciwników. Jeszcze przed zakończeniem pierwszej części spotkania prowadzenie na 2:0 podwyższył Balogun Kayode.

Przeczytaj również o tym, jak Dariusz Nawrocki odszedł z Drutex-Bytovii Bytów

Po przerwie przewaga piłkarzy z Bytowa była jeszcze bardziej widoczna, a przeciwnicy mieli poważne problemy z tym, żeby zbliżyć się do bramki czarno-biało-czerwonych. W 71 i 80 minucie tego spotkania prowadzenie podwyższył kolejno M.Kajca i B. Chojnacki.

Na dziś zaplanowany jest testmecz z serbskim FK Teleoptik Belgrad.