Drutex-Bytovia II - Pomezania Malbork 3:0. Zespół plasuje się teraz na 13 miejscu w tabeli

Drutex-Bytovia II - Pomezania Malbork - 3:0 (zdjęcie ilustracyjne)
Drutex-Bytovia II - Pomezania Malbork - 3:0 (zdjęcie ilustracyjne) Ł.Boyke
Rezerwy Drutex-Bytovii wygrały z Pomezanią Malbork 3:0 w ramach 12. kolejki IV ligi pomorskiej. Bramki strzelali Daniel da Silva, Jakub Cesarek oraz Bartłomiej Chojnacki

Rezerwy Drutex-Bytovii mogły wyjść na prowadzenie w tym spotkaniu już w piątej minucie, kiedy obrońca gości niedokładnie zagrał do własnego bramkarza i na czystą pozycję wyszedł Jakub Cesarek. Piłka przeleciała jednak ponad bramką. Wraz z upływem minut gra nabierała tempa, a czarno-biało-czerwoni oddawali coraz więcej strzałów na bramkę przyjezdnych. Do końca pierwszej części meczu nie udało się jednak wyjść na prowadzenie.

Przeczytaj również o tym, jak rezerwy Drutex-Bytovii pokonały Gryf 2009 Tczew 8:1

Po przerwie Drutex-Bytovia II zaczęła atakować. W 52 min podopieczni Krzysztofa Babińskiego w końcu udokumentowali swoją przewagę. Po wrzutce z rzutu rożnego niepilnowany w polu karnym był Daniel i ładnym strzałem głową pokonał golkipera przyjezdnych.Drugą bramkę 72 minucie zdobył Jakub Cesarek, który po zagraniu Mateusza Pakosza pewnie wbił piłkę do siatki zespołu gości. Cztery minuty później wynik ustalił Chojnacki, który pewnie wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem.

DRUTEX-BYTOVIA II – POMEZANIA MALBORK 3:0

BRAMKI: 1:0 Daniel (52), 2:0 J.Cesarek (72), 3:0 B.Chojnacki (76).

DRUTEX-BYTOVIA II: T.Laskowski – M.Szmidke, K.Niedzielski, Daniel, J.Karwat (67 T.Galikowski), Ł.Chylewski, M.Pakosz, Diego, J.Cesarek, A.Wojach, B.Chojnacki (79 K.Król).

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani