Drutex-Bytovia II - Amator Kiełpno 4:1. Rezerwy Bytovii ambitnie zainaugurowały wiosenne rozgrywki

Drutex-Bytovia II zainaugurowała wiosenne rozgrywki
Drutex-Bytovia II zainaugurowała wiosenne rozgrywki materiały prasowe
Amator Kiełpino było bez szans podczas meczu, którym piłkarze rezerw Drutex-Bytovii zainaugurowali wiosenne rozgrywki IV ligi.

Podopieczni Krzysztofa Babińskiego pokonali piłkarzy z Kiełpina aż 4:1. Wynik w 22 minucie spotkania otworzył Marcin Kajca, który został sfaulowany przez jednego z obrońców w polu karnym. Doświadczony zawodnik kadry Pawła Janasa szybko wykorzystał okazję i pewnym strzałem umieścił piłkę w bramce przyjezdnych. Niespełna trzy minuty później było już 2:0, a prowadzenie podwyższył młody obrońca Mateusz Cybula. Po kolejnych trzech minutach było już 3:0. Idealną okazję do zdobycia bramki ponownie wykorzystał
Cybula.

– Bardzo się z tego cieszę, ponieważ nie dość, że obrona zagrała w eksperymentalnym ustawieniu to jeszcze obrońca zdobył dwie bramki – mówił Krzysztof Babiński, szkoleniowiec czwartoligowców. – W sparingach nie miałem możliwości sprawdzić tego ustawienia.

Przeczytaj również o tym, jak Drutex-Bytovia pokonała Wartę Poznań 3:1

W drugiej części meczu czwartą bramkę dla zespołu rezerw zdobył Michał Marczak. Tuż przed końcem meczu honorowe trafienie zaliczył Marcin Dampc, który pewnym strzałem pokonał Mateusza Oszmańca i wpisał się tym samym na listę strzelców.