Drutex Bytovia - Chojniczanka 3:2 (foto)

Karol Szymanowski
W otwierającym siódmą kolejkę II ligi zachodniej spotkaniu Drutex-Bytovia pokonała 3:2 dotychczasowego lidera - Chojniczankę Chojnice. Derby były pełne emocji i nie zawiodły kibiców. Gospodarze wygrali, mimo że jeszcze kwadrans przed końcem przegrywali z chojniczanami dwoma bramkami. Piłkarze Drutex-Bytovii zostali nowym liderem rozgrywek II ligi zachodniej.

W pierwszej zdecydowaną przewagę mieli gracze Grzegorza Kapicy. W drugiej odsłonie na boisku dominowali zawodnicy beniaminka, którzy zdołali przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Rywalizacja mogła zacząć się od prowadzenia gospodarzy, bowiem już w 6 min strzał Dawida Retlewskiego, który miał przed sobą tylko bramkarza gości został w ostatniej chwili zablokowany. Pięć minut później zespół Chojniczanki na prowadzenie powinien wyprowadzić Paweł Posmyk jednak jego silne uderzenie trafiło w poprzeczkę. Goście niepowodzenie powetowali sobie w 32 min, choć ewidentnie pomógł im w tym Piotr Łapigrowski, który skierował piłkę do własnej bramki. Zawodnik Drutex-Bytovii mógł zrehabilitować się parę minut później jednak jego strzał z woleja minął bramkę Kołby. O tym, że niewykorzystane sytuacje się mszczą gospodarze przekonali się w 44 min, kiedy to po koronkowej akcji Chojniczanki prowadzenie zespołu Grzegorza Kapicy podwyższył Szymon Kaźmierowski.

Trener Walkusz widząc słabą grę swojej drużyny błyskawicznie zareagował, wprowadzając po przerwie Zejglica i Kłosa. Nie wiemy co powiedział w przerwie meczu w szatni swoim piłkarzom Walkusz, ale były to niewątpliwie bardzo celne uwagi. Już w 50 min Zejglic powinien zdobyć kontaktową bramkę jednak jego strzał świetnie obronił Kołba. Kibice oglądali bardzo szybkie spotkanie a akcje przenosiły się spod jednej bramki pod drugą. To jednak zespół Drutex-Bytovii dominował na boisku. W 71 min po rzucie wolnym pośrednim mocno strzelał Wojciech Pięta. Uderzenie doświadczonego gracz cudem z linii bramkowej wybił obrońca chojniczan. Dwie minuty później nadzieję gospodarzom dał stoper Michał Szałek, który w zamieszaniu podbramkowym zdobył bramkę. Wydawało się, że jest już za późno by bytowiacy mogli odwrócić losy tego spotkania. Derby rządzą się jednak swoimi prawami i emocje w nich trwają do samego końca. Tak było i tym razem. W 84 min po rzucie rożnym bitym przez Piętę do wyrównania strzałem głową doprowadził Łukasz Wróbel. Bytovia parła do przodu i zepchnęła gości do defensywy. W 90 min Pięta pokazał, że jest specjalistą od stałych fragmentów gry. Strzałem z rzutu wolnego zapewnił gospodarzom zwycięstwo i fotel lidera rozgrywek II ligi zachodniej.

Drutex Bytovia Bytów - Chojniczanka 3:2 (0:2)
0:1 - Piotr Łapigrowski (32-samob.), 0:2 - Szymon Kaźmierowski (44), 1:2 - Michał Szałek (73), 2:2 - Łukasz Wróbel (84), 3:2 - Wojciech Pięta (90)

Źółte kartki:Michał Szałek, Łukasz Kłos, Jakub Zejglic (Bytovia), Michał Mikołajczyk (Chojniczanka)
Widzów: 2000

Drutex Bytovia: Maciej Gostomski - Jakub Szałek, Łukasz Wróbel, Michał Szałek, Mariusz Szmidke, Michał Pietrzyk (86' Tomasz Ciemniewski), Piotr Łapigrowski (46' Łukasz Kłos), Krzysztof Bryndal (46' Jakub Zejglic), Dawid Ambroziak, Wojciech Pięta, Dawid Retlewski (89' Patryk Laskowski)
Chojniczanka:Michał Kołba - Michał Mikołajczyk, Grzegorz Jakosz, Michał Steinke, Jakub Marynowicz (82' Igor Jurga), Marcin Trojanowski (54' Konrad Hajdamowicz), Tomasz Parzy, Aleksander Atanackovic (77' Tomasz Lenart), Paweł Posmyk - Szymon Kaźmierowski (56' Tomasz Szczepan), Krystian Pieczara.