Drutex-Bytovia Bytów zakończyła sezon na trzecim miejscu w drugoligowej tabeli

Drutex-Bytovia Bytów rozegrała na stadionie przy Mickiewicza ostatni mecz tego sezonu. Zespół Walkusza uległ liderowi tabeli

To nie był już taki mecz jak te na początku rundy - mówili po zakończeniu rozgrywki bytowscy kibice. Trudno nie przyznać im racji, bo zespół chociaż od pierwszego gwizdka sędziego grał z trzema napastnikami, zawodnicy Waldemara Walkusza pierwszą bramkę stracili już w piątej minucie meczu po strzale Jarosława Wieczorka. Wynik udało się wyrównać dopiero przed końcem pierwszej połowy, a piłkę w siatce zespołu z Rybnika pewnie umieścił Robert Hirsz. Druga połowa rozpoczęła się dla zawodników Drutex-Bytovii podobnie jak pierwsza, czyli stratą bramki. Dało się odnieść wrażenie, że od 57 minuty gospodarze niecierpliwie wyczekiwali gwizdka kończącego to spotkanie, ponieważ gra skupiła się praktycznie na obronie bramki Macieja Gostomskiego. Bytovii nie udało się wyjść z opresji, a mecz zakończył się zwycięstwem przyjezdnych 2:1. Drutex-Bytovia Bytów kończy sezon na trzeciej pozycji w tabeli, a do I ligi awansuje dzisiejszy przeciwnik Drutex-Bytovii i Chojniczanka Chojnice.

Szczegółową relację z tego spotkania oraz komentarz trenera Waldemara Walkusza, który na pomeczowej konferencji powiedział co było powodem niepowodzeń ostatnich pojedynków przeczytasz 21.06 w Dzienniku Powiatu Bytowskiego.

Przeczytaj także o tym, jak Krzysztof Gajtkowski - napastnik Drutex-Bytovii Bytów opowiedział o swojej karierze w Orange Sport

Bytovia Bytów:Gostomski – Szałek, Wróblewski (89.Wojach), Kowalski, Pakosz – Kołodziejski, Pięta (79. Ambroziak), Cesarek, Gajtkowski – Hirsz, Bojas (86. Pietrzyk)

Energetyk ROW Rybnik: Kajzer – Kutarba, Grolik (56. Jary), Radler, Szary – Krotofil (79. Szatkowski), Kurzawa (86. Musiolik), Wieczorek, Gładkowski (62. Buchała) – Kostecki, Muszalik