Drutex Bytovia Bytów - Wierzyca Starogard Gdański 4:0. Wynik lepszy od gry

ll
Mecz z Wierzycą Starogard Gdański miał potwierdzić rosnącą formę piłkarzy Drutex Bytovii Bytów. Już w 4 minucie, po rzucie wolnym wykonywanym przez Łukasza Kłosa, piłka trafiła do Krzysztofa Bryndala.

Mecz z Wierzycą Starogard Gdański miał potwierdzić rosnącą formę piłkarzy Drutex Bytovii Bytów. Już w 4 minucie, po rzucie wolnym wykonywanym przez Łukasza Kłosa, piłka trafiła do Krzysztofa Bryndala. Ten będąc tuż przed bramkarzem gości, umieścił ją obok słupka. Kolejne akcje drużyny przyjezdnej mogły doprowadzić do remisu. Raz napastnik Wierzycy minął się jednak z piłką, a raz strzał wyłapał bramkarz gospodarzy - Krzysztof Wolski.
Kolejna akcja Łukasza Kłosa, dośrodkowanie na pole karne i Artur Kobiella, przy współpracy obrońcy gości zdobywa drugą bramkę dla Bytovii.
W 35 minucie gospodarze mogli prowadzić 3:0. Piotr Łapigrowski z 3 metrów nie potrafił jednak głową skierować piłki do bramki.
Po zmianie stron Michał Pietrzyk, będąc sam na sam z bramkarzem strzelił tak, że ten zdołał piłkę wybić. Dobitka Łapigrowskiego trafiła w boczną siatkę.
Kolejna akcja Bytovii, ale strzał z rzutu wolnego wykonywanego przez Kłosa trafił w słupek.
W 71 minucie swoją 99 bramkę w lidze zdobył Ryszard Mądzelewski. Stały egzekutor rzutów wolnych, z ponad 45 metrów trafił do bramki. Piłka kozłując zmyliła jeszcze bramkarza.
Najpiękniejszą akcję przeprowadzili bytowiacy w ostatniej minucie spotkania. Główkowe podania pomiędzy Maciejewskim, Łapigrowskim i Spryszyńskim. Piłka w końcu trafiła pod nogi tego ostatniego. Plasowanym strzałem trafił obok rozpaczliwie broniącego bramkarza.
Goście mieli kilka sytuacji do zdobycia gola. Żadnej z nich nie wykorzystali.
Leszek Literski
Krzysztof Bryndal (z lewej) rozpoczął festiwal strzelecki dla Drutex-Bytovii.

Drutex-Bytovia Bytów - Wierzyca Starogard Gdański 4:0 (2:0)
Bramki: 1:0 Bryndal (4), 2:0 Kobiella (14), 3:0 Mądzelewski (71), 4:0 Spryszyński (89).
Drutex-Bytovia: Wolski, Oblizajek, Cierson, Kłączyński, Mielewczyk, Kalamaszek (46 Maciejewski), Kobiella (67 Mądzelewski), Śmigiel (72 Spryszyński), Bryndal (46 Pietrzyk), Kłos, Łapigrowski.
Żółte kartki dla Bytovii: Kalamaszek, Kłos, Kłączyński.