Drutex-Bytovia - Błękitni 1:0 (0:0). To pierwsza wygrana trenera Pawła Janasa

Mateusz Węsierski
Drutex-Bytovia - Błękitni 1:0 (0:0). To pierwsza wygrana trenera Pawła Janasa drutexbytovia.pl
Drutex-Bytovii znowu udało się pokonać Błękitnych Stargard Szczeciński. To też Błękitni dali Drutex-Bytovii awans do II ligi. Tym razem w starciu Drutex-Bytovia - Błękitni Stargard jest 1:0.

Dla trenera Pawła Janasa to pierwsze zwycięstwo. Według kierownika drużyny Jacka Maszkowskiego mecz był raczej spokojny.

- Gra toczyła się w środku pola - mówi Maszkowski.

Drutex-Bytovia miała kilka okazji. Choćby w 11 minucie kiedy po dośrodkowaniu Pięty z rzutu wolnego Michał Pietroń skierował piłkę do bramki, ale tam czujny był kapitan Błękitnych – Marek Ufnal. Chwilę później sam na sam z bramkarzem był Robert Hirsz, który zamiast strzelać, podał do kolegi. Przewagę w 28 minucie próbował zdobyć jeszcze Wilczyński, ale lecąca w światło bramki piłka w ostatniej chwili „skręciła” przelatując obok słupka.

Pierwsze 15 minut drugiej połowy to „boiskowe nudy”. Najlepsze nadeszło w 63 minucie. Mariusz Kryszak z rzutu rożnego posłał piłkę wprost na głowę Roberta Hirsza, który pięknie zakończył tę akcji. Było 1:0 dla Drutex-Bytovii i – jak się okazało – taki wynik został utrzymany do 93 minuty.

Od gola na 1:0 było wprawdzie kilka sytuacji, w tym strzał z dystansu w wykonaniu Roberta Hirsza. Na szczęście Błękitnych, ich kapitan w bramce dobrze się spisywał, a Dominik Sobański nie miał w tym spotkaniu możliwości zaprezentowania swoich umiejętności.

W sobotę 24 sierpnia Drutex-Bytovia gra na wyjeździe z Górnikiem Wałbrzych. Drużyna Pawła Janasa zajmuje obecnie trzecie miejsce w tabeli. Z dorobkiem 8 punktów traci po 2 do Warty Poznań i Chrobrego Głogów.

**Relacja z pomeczowym komentarzem kierownika drużyny Jacka Maszkowskiego w poniedziałek 19.08 w Dzienniku Bałtycki.

Relacja z oceną trenera i prognoza przed meczem z Górnikiem w piątek 23.08 w Dzienniku Powiatu Bytowskiego.**

Drutex-Bytovia – Błękitni Stargard Szczeciński 1:0 (0:0)

Bramka: 1:0 Robert Hirsz (63)

Drutex-Bytovia: D. Sobański – W. Wilczyński, Ł. Wróbel, Daniel, A. Wróblewski (46 M. Stefanowicz), J. Cesarek (79 A. Wojach), M. Kryszak, M. Pietroń, W. Pięta (46 J. Surdykowski), J. Balogun (46 Ł. Kowalski), R. Hirsz

Błękitni: M. Ufnal – P. Wojtasiak (85 P. Kurant), A. Jasitczak, T. Pustelnik, A. Wawszczyk, S. Szych (81 M. Liśkiewicz), B. Poczobut, M. Kazimierowicz, M. Więcek (72 W. Fadecki), R. Gajda, M. Magnuski

Sędzia: Michał Mularczyk (Skierniewice)