Drugie drugoligowe zwycięstwo Drutex-Bytovii

Karol Szymanowski
Dawid Ambroziak przypieczętował zwycięstwo Drutex-Bytovii w Żaganiu
Dawid Ambroziak przypieczętował zwycięstwo Drutex-Bytovii w Żaganiu Dariusz Gdesz
Piłkarze Drutex-Bytovii Bytów wygrali kolejny wyjazdowy mecz. W Żaganiu pokonali 2:1 miejscowych Czarnych.

Już w 9 minucie po rzucie rożnym wykonywanym przez Wojciecha Piętę najwyżej wyskoczył Michał Szałek i strzałem głową pokonał golkipera gospodarzy. Mimo uzyskanej przewagi goście nie potrafili jej potwierdzić zdobyciem kolejnej bramki. Uczynili to zawodnicy Czarnych, którzy w 18 min. wyrównali po strzale Radosława Flejterskiego.

W drugiej połowie gra również toczyła się w bardzo szybkim tempie. Inicjatywę narzucili goście, co zaowocowało zdobyciem drugiego gola w 58 min. Po strzale Dawida Ambroziaka piłka odbiła się jeszcze od obrońcy gospodarzy i myląc bramkarza Czarnych wpadła do siatki.

W sobotę 20.08 o godz. 17.00 Drutex-Bytovia podejmie u siebie Miedź Legnica - to faworyci II ligi.

Szczegółowa relacja we wtorek 16.08 w Dzienniku Bałtyckim.
Relacja + komentarze + wywiad z piłkarzem w piątek 19.08 w Dzienniku Powiatu Bytowskiego.