Cztery medale dla miasteckich zawodników. Brązowym medalistą Mistrzostw Polski jest Paweł Zabłocki

Maria Sowisło
W ciągu kilku dnia zawodnicy Zapaśniczego Klubu Sportowego Miastko wywalczyli na matach cztery medale. Najcenniejszy to brąz z Mistrzostw Polski Pawła Zabłockiego.

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski i Mistrzostwa Polski Juniorów odbyły się w miniony weekend (19-21 marca 2021 r.) w Poznaniu. Na trzech matach rywalizowali zawodnicy w dwóch kategoriach wiekowych – do 20 i 23 lat. Zapaśniczy Klub Sportowy Miastko reprezentował Paweł Zabłocki, który w grupie wiekowej młodzieżowców wywalczył brązowy medal w kategorii wagowej do 87 kg.

- Paweł przegrał tylko jedną walkę o wejście do finału z zawodnikiem AZS AWF Warszawa Jakubem Antoszewskim (1:5). W walce o brązowy medal pokonał Omika Shengelia (Sobieski Poznań) przez położenie na łopatki

– relacjonuje trener miasteckich zapaśników Kazimierz Wanke.
W klasyfikacji klubowej ZKS Miastko zajął 12 miejsce na 22 startujące kluby.

Wychowankowie ZKS Miastko również dzielenie radzili sobie na matach w Poznaniu. W młodzieżowcach srebrny medal wywalczył Hubert Rudnik (Olimpijczyk Radom) w kategorii wagowej do 97 kg. W juniorach srebrny medal wywalczył Kacper Karaśkiewicz (Unia Racibórz) w kategorii wagowej do 55 kg.
Natomiast 12 marca w Białogardzie w Międzynarodowym Turnieju Zapaśniczym Juniorek srebrny medal wywalczyła Agata Kazimierczak w kategorii wagowej do 53 kg.