Czarna Dąbrówka: Wywiad z kandydatem - Władysław Ulanowski

Mateusz Węsierski
W. Ulanowski pełni rolę zastępcy wójta, wyręczając przebywającego na zwolnieniu Wojciecha Gralaka
W. Ulanowski pełni rolę zastępcy wójta, wyręczając przebywającego na zwolnieniu Wojciecha Gralaka Marcin Pacyno
Z Władysławem Ulanowskim, kandydatem na stanowisko wójta Czarnej Dąbrówki, rozmawia Mateusz Węsierski

Czy to prawda, że zamierza Pan ubiegać się o stanowisko wójta gminy Czarna Dąbrówka?
Tak, to prawda.

Z jakiego ugrupowania?
Nie należę do żadnego ugrupowania. O stanowisko wójta ubiegał się będę z Komitetu Wyborczego Wyborców.

Jakie ma Pan zdanie na temat obecnych władz?
Jestem pracownikiem urzędu gminy od ponad 14 lat. Moja współpraca z przełożonymi i współpracownikami jest dobra. Obecnym władzom, tj. wójtowi i Radzie Gminy udało się zrobić dużo, w czym również brałem udział. Przygotowano też wiele zadań do realizacji, jak np.: skanalizowanie miejscowości Mydlita, Rokity, Rokitki, Bochowo, Bochówko, Gliśnica, Dęby, Zawiaty wraz z modernizacją oczyszczalni ścieków w Czarnej Dąbrówce, skanalizowanie miejscowości Łupawsko wraz z rozbudową wodociągu, budowa centrum turystycznego w Łupawsku (złożony wniosek o dofinansowanie jest na liście rezerwowej), budowa świetlicy wiejskiej w Karwnie (jest projekt i złożony wniosek o dofinansowanie), budowa parkingu w Mikorowie przy kościele (jest projekt i złożono wniosek), modernizacja ośrodka zdrowia (wniosek został rekomendowany do dofinansowania), a w trakcie realizacji jest budowa Centrum Informacji Turystycznej w Czarnej Dąbrówce.

Jaka jest Pańska wizja rozwoju gminy? Co należy poprawić?
W swojej czteroletniej pracy będę dążył przede wszystkim do poprawy warunków życia mieszkańców poprzez rozwiązanie gospodarki wodno-ściekowej.
Ważna jest też przebudowa dróg gruntowych na drogi o nawierzchni utwardzonej, tworzenie miejsc rekreacji i wypoczynku, dalsza poprawa infrastruktury sportowej (rozbudowa i modernizacja sal gimnastycznych przy szkołach podstawowych oraz dokończenie budowy kompleksu sportowego w Czarnej Dąbrówce, natomiast w Nożynie i Mikorowie poprawa płyty boiska), w dziedzinie kultury i oświaty: tworzenie przedszkoli przy szkołach podstawowych, zapewnienie płynności funkcjonowania świetlic wiejskich i wspieranie inicjatyw mających na celu poprawę działalności kulturalno-oświatowej na terenie gminy.
W zakresie administracji jest to dalsza poprawa funkcjonowania urzędu gminy i jednostek organizacyjnych celem poprawy obsługi petentów.
Rozpocznę pracę od zadań przygotowanych do realizacji, które wymieniłem wcześniej. Najpilniejsze sprawy to budowa wodociągu i kanalizacji w miejscowości Przylaski wraz z przebudową drogi Jasień – Przylaski, przebudowa ulicy Jeziornej w Czarnej Dąbrówce, drogi w kierunku Kłosów wraz z chodnikami i uzbrojenie działek letniskowych w Mikorowie.

Jak ocenia Pan swoje szanse w wyborczym wyścigu?
Znam problemy mieszkańców i mam doświadczenie w ich rozwiązywaniu, łącznie z pozyskiwaniem środków. Wiem również, że wybory to wielka niewiadoma.
Wierzę, że wygram i będę mógł dokończyć rozpoczęte przedsięwzięcia oraz realizować kolejne nowe zadania wpływające na dalszy rozwój gminy.

Co Pan sądzi o swoich konkurentach (Jan Klasa, Leszek Smentoch, Lech Bukowski)?
Znam ich wszystkich. Zwracamy się do siebie po imieniu. Cenię i szanuję ich i ich decyzje.

Niech Pan powie kilka słów o sobie i swojej rodzinie.
Mam 59 lat i wykształcenie wyższe techniczne. Jestem mieszkańcem Czarnej Dąbrówki od 1954 roku. W latach 1966 – 1973 pracowałem w PKS Bytów, w latach 1973 – 1977 w RPGK Bytów, jako inspektor do spraw zaopatrzenia i transportu, w latach 1977 – 1995 w PGR Czarna Dąbrówka, jako magazynier, a od roku 1995 w Urzędzie Gminy Czarna Dąbrówka. Od lutego 2010 r. jestem zastępcą wójta.
Mam czworo dzieci, w tym trójka jest usamodzielniona. Jestem żonaty po raz drugi (wcześniej wdowiec). Moja żona Maria jest główną księgową.

Ziemia polskich rolników warta miliony

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie