Chojniczanka Chojnice lepsza od Druteksu-Bytovii Bytów w pomorskich derbach

KM
04.10.2016 nowy sacz
mecz i liga pilks anozna sandecja nowy sacz - chojnicznaka
04.10.2016 nowy sacz mecz i liga pilks anozna sandecja nowy sacz - chojnicznaka fot. adrian maras / polskapress brak
W meczu 15. kolejki 1. ligi Drutex-Bytovia Bytów przegrała u siebie z Chojniczanką Chojnice (0:1). Jedyną bramkę w małych derbach Pomorza zdobył w pierwszej połowie Łukasz Kosakiewicz.

Chojniczanka od początku spotkania postawiła gospodarzom twarde warunki, grając wysokim pressingiem i przeszkadzając w rozgrywaniu piłki. Piłkarze z Chojnic grali z dużym spokojem i cierpliwością i sprawiali nieco lepsze wrażenie, niemniej pierwsza faza spotkania była bardzo rozczarowująca.

Mecz nabrał tempa w okolicach 30. minuty. Bytovia stworzyła sobie dwie okazje, a jedni i drudzy zaczęli grać naprawdę ostro, bez pardonu traktując rywali. Wreszcie, w 39 minucie, goście z Chojnic umieścili piłkę w siatce. Wrzutka z głębi Andrzeja Rybskiego trafiła na głowę Łukasza Kosakiewicza. Ten uderzył mocno, ale w sam środek. Nie popisał się Gerard Bieszczad, który chciał to złapać, ale piłka przełamała mu ręce i wpadła do bramki. Jeszcze próbował to naprawiać, ale było za późno. Chojniczanka utrzymała prowadzenie 1:0 do końca pierwszej połowy.

W drugiej części gry nadal przeważali goście, a pierwsze skrzypce w ich ekipie grał Rybski. Chojniczanie stwarzali sobie sytuacje, ale nie potrafili ich wykorzystać. Niewiele zabrakło, a spełniła by się stara piłkarska prawda, że "niewykorzystane sytuacje się mszczą". W 77. minucie Bytowianie mieli bowiem idealną sytuację do wyrównania, ale trafili w słupek. A konkretnie zrobił to Krzysztof Bąk, któremu zabrakło centymetrów do tego, by umieścić piłkę w siatce.