Chojniczanka Chojnice - Drutex-Bytovia 1:6. Zespół Kafarskiego w pięknym stylu zdobył 3 punkty

Drutex Bytovia
Zwycięstwem Drutex-Bytovii zakończyło się derbowe spotkanie pierwszoligowców w Chojnicach. Bytovia Bytów rozegrała z Chojniczanką zaległe spotkanie. Zespół zdobył komplet punktów.

Takiego wyniku nie spodziewał się chyba nikt. Drutex-Bytovia, która zwykle miała problem by pokonać zespół "zza miedzy" wygrała Chojnicach z miejscową Chojniczanką aż 6:1. Pierwszą bramkę drużynie udało się strzelić już w 4 minucie gry. Piłkę do siatki skierował Mateusz Klichowicz. Prowadzenie podwyższył Dawid Kort. Dopiero 10 minut przed końcem spotkania gospodarzom udało się zdobyć kontaktową bramkę. Na nic się to jednak zdało, bowiem od tego momentu piłkarze z Bytowa zaczęli dopiero strzelać bramki. W 40 minucie gry prowadzenie podwyższył Łukasz Wróbel. Po zakończeniu pierwszej połowy było więc 1:3.

Przeczytaj również o tym, jak Drutex-Bytovia ma nowy autobus

Po przerwie Bytovia nadal strzelała pomimo tego, że Chojniczanka szukała swojej okazji do zdobycia kolejnych bramek. W 70 minucie na 1:4 strzelił Mateusz Klichowicz, który do bramki trafił także 10 minut później. Wynik na 1:6 ustalił w 93 minucie spotkania Janusz Surdykowski.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0