Bytowska „Dwójka” znów najlepsza w województwie. Dziewczęta nie miały sobie równych

Maria Sowisło
Świetny start w XLIX Finale Wojewódzkich Igrzysk Dzieci w badmintonie dziewcząt zaliczyły zawodniczki ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Bytowie. Natalia Kosmacińska, Julia Fabiszewska, Magdalena Krüger oraz Michalina Kurkowska nie mialy problemów by pokonać rywalki.

W Gdańsku (16 czerwca 2021 r.) odbył się XLIX Finał Wojewódzkich Igrzysk Dzieci (rocznik 2008 i młodsi) w badmintonie dziewcząt. Do turnieju awansowało 6 szkół z całego województwa pomorskiego. Zespoły zostały podzielone na dwie grupy poprzez losowanie. Bytowska ekipa z SP 2 w Bytowie została przydzielona do drużyn ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Starogardzie Gdańskim i nr 3 we Władysławowie.

W swojej grupie dziewczęta z Bytowa pokonały obie szkoły po 3:0 (gra pojedyncza zawodnik 1, gra pojedyncza zawodnik 2 i gra podwójna). Tym samym awansowały do finały i zmierzyły się ze szkołą, która wygrała grupę drugą - SP z Małych Walichowów (powiat tczewski). W finale nasze dziewczęta nie miały żadnych problemów, aby pokonać rywalki i zdobyć puchar i dyplom za I miejsce.

- Dziewczęta rozegrały w całym turnieju 9 pojedynków z których wszystkie wygrały w stosunku 2:0 w setach a więc nawet ich rywalki nie wygrały żadnego seta

– nie kryje radości trener Jerzy Saldat.

Medale i puchary najlepszym szkołom wręczała Joanna Wrońska, specjalista do spraw sportu w Wojewódzkim Szkolnym Związku Sportowym w Gdańsku. Po dekoracji dziewczęta wraz z trenerem miały okazję zobaczyć molo w Sopocie.