Bytów. Zagrają trzeci mecz

ll
Nie wyszło drugie spotkanie koszykarzom FCPK Bytów w walce o półfinał II ligi Słupskiej Amatorskiej Ligi Koszykówki. Bytowiacy przegrali z Ekonomikiem Słupsk 57:75.

Już poprzednie spotkanie wskazywało, że będzie trudno. Wówczas dzięki ostatniej kwarcie FCPK wygrało 71:58.
Tym razem przez pierwsze trzy kwarty odstawali od przeciwnika.
Słabszy dzień miał Bartosz Hołowiej, najbardziej skuteczny bytowski zawodnik. W poprzednim meczu zdobył on 35 punktów. Tym razem było już tylko 11 punktów.
- Liczyłam, że będzie on podporą drużyny - mówi trener Maria Latusek. - Czasami potrafi sam wygrać mecz. Tym razem nic mu nie wychodziło, ani wrzuty za 3 punkty, ani solowe akcje, ani gra w obronie.
Początek nie wskazywał jednak na taką porażkę. Pierwszą kwartę FCPK przegrał 13:18. W miarę upływu czasy było coraz gorzej. Drugą bytowiacy przegrali 13:21 a trzecią 12:20. Jedynie ostatnia kwartę można uznać za udaną. Koszykarze wygrali ją 19:16.
Punkty dla FCPK zdobyli: 19 Wojciech Mohr, 15 Adam Czekaj, 11 Bartosz Hołowiej, 10 Przemysław Kowiel i 2 Artur Rychter.
Bytowskich koszykarzy czeka jeszcze jedno spotkanie z tą drużyną (w play off gra się do dwóch zwycięstw). W razie zwycięstwa w półfinale spotkają się z Ósemką Słupsk.