Bytów. Dwie wygrane FCPK, a teraz play off

[email protected]
Koszykarze FCPK Bytów zakończyli rozgrywki w fazie grupowej Słupskiej Amatorskiej Ligi Koszykówki. W ostatnich dwóch spotkaniach bytowska drużyna wygrała.

Koszykarze FCPK Bytów zakończyli rozgrywki w fazie grupowej Słupskiej Amatorskiej Ligi Koszykówki. W ostatnich dwóch spotkaniach bytowska drużyna wygrała. W pierwszym pokonali Sepix Słupsk 64:39 a w drugim wygrali z Niebieskimi Słupsk 78:51.
W pierwszym pojedynku od początku przewagę mieli bytowiacy. Przez cały czas kontrolowali grę. Gospodarze niewiele mogli poradzić na szybki kontratak i dobrą obronę. Sepix jedynie w drugiej i ostatniej kwarcie nawiązał równorzędną walkę. Pierwszą część bytowiacy wygrali 15:6, by w drugiej przegrać 10:15. Kolejna była już pod dyktando koszykarzy FCPK. Wygrali ją 23:6. W ostatnie kontrolowali grę, wygrywając ją 16:12.
Punkty w tym spotkaniu zdobyli: 20 Hołowiej, 16 Kowiel, 13 Kaszkowiak, 11 Rychter, 2 Niklas, 2 Trzebiatowski.
Podobnie przebiegało drugie spotkanie. Niebiescy to najsłabsza drużyna w grupie i tylko w drugiej fazie mieli okazję do wyrównanej gry. W miarę upływu czasu FCPK niepodzielnie zaczęli królować na parkiecie.
W pierwszej kwarcie odskoczyli od przeciwnika, zdobywając 17 punktów a tracąc zaledwie 3. W drugiej pozwolili sobie na nieuwagę, przegrywając16:17. W kolejnych już dominowali na parkiecie wygrywając trzecią 20:16 i czwartą 25:15.
Punkty w tym spotkaniu zdobyli: 31 Hołowiej, 13 Hinc, 12 Kowiel, 10 Kaszkowiak, 8 Rychter, 2 Niklas, 2 Trzebiatowski.
Bytowscy koszykarze zakończyli rozgrywki na drugim miejscu. Pierwsze przypadło Luksusowym Słupsk.
Teraz zespół czeka faza play off. Zagrają oni o awans do pierwszej ligi z czołowymi drużynami grupy drugiej. Awansują dwie najlepsze zespoły.