Bytovia zremisowała w Gdynii z Bałtykiem

Karol Szymanowski
Sławomir Pufelski strzelił swojego pierwszego gola w tym sezonie
Sławomir Pufelski strzelił swojego pierwszego gola w tym sezonie Marcin Pacyno
Piłkarze Drutex-Bytovii nie wykorzystali szansy by zostać nowym liderem II ligi zachodniej. Podopieczni Waldemara Walkusza zremisowali w derbowym spotkaniu 1:1 z Bałtykiem Gdynia. Klub z Bytowa utrzymał pozycję wicelidera rozgrywek.

W 15 min gry bytowiacy wykorzystali zawahanie obrońców Bałtyku. Gola strzałem z najbliższej odległości zdobył Sławomir Pufelski.

Pierwsza odsłona przebiegała pod dyktando Bytovii. Zawodnicy beniaminka prezentowali się lepiej od gdynian. Kilkakrotnie przeszkodą do podwyższenia prowadzenia był golkiper Bałtyku - Marcin Matysiak. Gracze bytowskiego zespołu nie potrafili wykorzystać przewagi i na przerwę schodzili prowadząc ,,tylko" jednym golem.

Drugą część lepiej rozpoczęli gospodarze. Już trzy minuty po wznowieniu drugiej części spotkania doprowadzili oni do wyrównania. Po rzucie rożnym wykonanym przez Sławomira Ziemaka strzałem głową Gostomskiego pokonał Michał Benkowski.

Piłkarze Bałtyku poszli za ciosem i stwarzali coraz większe zagrożenie pod bramką Gostomskiego. Szczególnie końcowy fragment gry gospodarze mogli rozstrzygnąć na swoją korzyść. Szans na objęcie przez biało-niebieskich prowadzenia nie wykorzystał m.in. Piotr Włodarczyk.

Bałtyk Gdynia - Drutex-Bytovia Bytów 1:1 (0:1)

Bramki: Michał Benkowski 48' - Sławomir Pufelski 15'