Bytovia wysoko przegrywa w Kościerzynie w derbach Kaszub [GALERIA ZDJĘĆ]

W derbach Kaszub pomiędzy Bytovią II Bytów, a Kaszubią Kościerzyna, lepszą okazała się ekipa z Kościerzyny.

Piłkarze Bytovii nie będą mile wspominać wyjazdu do Kościerzyny, gdzie rywalizowali z miejscową Kaszubią. Od pierwszego gwizdka sędziego gospodarze ostro nacierali na bramkę bytowskiego zespołu. Bramka wisiała w powietrzu, ale Kaszubia na prowadzenie wyszła dopiero w 35 min., kiedy to na listę strzelców wpisał się Przemysław Żukowski. Niecałe pięć minut później Dawid Siemko podwyższył na 2:0. Warto wspomnieć, że w pierwszej części zespół z Bytowa również miał kilka strzeleckich okazji, ale defensywa Kaszubii grała bez zarzutu. Tuż przed przerwą gospodarze strzelili trzeciego gola, a jego autorem był Przemysław Żukowski.

Po zmianie stron, obraz gry nie uleg zmianie, bo obydwie drużyny grały ofensywny futbol. Jednak częściej przy piłce byli miejscowi, a swoją przewagę udokumentowali jeszcze dwiema bramkami. Na listę strzelców wpisywali się kolejno - Przemysław Żukowski oraz Karol Januszewski. W rezultacie Kaszubia pokonała rywala zza miedzy 5:0. W sobotę 4 maja Kaszubia zagra z Wdą Lipusz, natomiast Bytovia, w niedzielę, 5 maja podejmować będzie Jantara Ustka.