Bytovia przegrała w Częstochowie 2:0. Nieudany debiut w II lidze

Karol Szymanowski
Drugoligowy debiut Drutex-Bytovii trzeba zaliczyć do nieudanych. Zespół Waldemara Walkusza przegrał w Częstochowie z miejscowym Rakowem 0:2.
Gospodarze zdominowali szczególnie pierwszą połowę uzyskując prowadzenie już w 6 minucie po strzale Łukasza Kmiecia.

Druga część meczu to zdecydowana zmiana obrazu gry. Bytowski zespół przeważał stwarzając kilka wyśmienitych okazji na zdobycie wyrównującego gola. Co nie udało się graczom Bytovii, udało się gospodarzom, którzy w 70 min podwyższyli prowadzenie po strzale z rzutu karnego.

Szansę na kontaktowego gola miał jeszcze Wojciech Pięta, jednak w doliczonym czasie gry nie wykorzystał jedenastki podyktowanej za faul w polu karnym.

Kolejny mecz podopieczni W. Walkusza rozegrają 30.07. przed własną publicznością z GKS Tychy, który w pierwszym spotkaniu sezonu pokonał 1:0 Górnik Wałbrzych.

Raków Częstochowa – Drutex Bytovia Bytów 2:0 (1:0)

1:0 – Łukasz Kmieć 6 min, 2:0 – Arkadiusz Hyra 70 min (rz.k.)

Czerwona kartka: Ł. Kowalczyk (86 min, za faul)

Żółte kartki: Pufelski (Drutex Bytovia)

Raków: Kos – Mastalerz, Pluta, Hyra, P. Kowalczyk (66 Łysek), Witczyk (46 M. Czerwiński), Kmieć (84 Ł. Kowalczyk), Orzechowski, Gajos, R. Czerwiński (64 Ogłaza), Kyzioł
Drutex Bytovia: Oszmaniec – Szałek (81 Ciemniewski), Wróbel, Bryndal, Szmidke, Łapigrowski (76 Sanni), Pietrzyk, Pufelski (69 Waleszczyk), Owedyk (83 Laskowski), Pięta, Ambroziak

Szczegółowa relacja w poniedziałek 25.07 w Dzienniku Bałtyckim.

Komentarze po meczu w piątek 29.07 w Dzienniku Powiatu Bytowskiego.