Andrzej Gurba
Pierwsza fotogaleria. W niedzielę (5.06.2022 r.) Miasteckie Towarzystwo Sportowe Hamer zorganizowało imprezę biegową dla dorosłych i dzieci. Start i metę zlokalizowano nad jeziorem Lednik. Biegano na 8 i 15 km. Dzieci miały swój dystans. Andrzej Gurba
W niedzielę (5.06.2022 r.) Miasteckie Towarzystwo Sportowe Hamer zorganizowało imprezę biegową dla dorosłych i dzieci. Start i metę zlokalizowano nad jeziorem Lednik. Biegano na 8 i 15 km. Dzieci miały swój dystans. W materiale prezentujemy film wideo oraz dwie osobne fotogalerie.

Pogoda i frekwencja dopisały. Na dystansie 8 kilometrów rywalizowało 53 zawodników. Wygrał Igor Siódmiak (0:29:29) – 7PR0 SIÓDMIAK TEAM. Drugi był Rafał Lesyk z Parsęcka (0:29:33) – 7PRO SIÓDMIAK TEAM, a trzeci Krzysztof Rudnik ze Słupska (0:30:53). Wśród kobiet wygrała Olga Pela z Torunia (0:35:22). Na drugim miejscu uplasowała się Małgorzata Cygan ze Szczecinka (0:36:23), a na trzecim Agnieszka Konkel z Koszalina (0:36:51).

od 16 lat

Na dystansie 15 kilometrów rywalizowało 41 zawodników. Zwyciężył Łukasz Wirkus z Lipnicy (1:00:34), przed Dariuszem Guzowskim z Cetynia (1:01:39) i Piotrem Michałowskim z Przechlewa (1:02:31). Wśród kobiet wygrała Antonina Wirkus ze Szczecinka (1:06:34), przed Olgą Zatoń ze Świdwina (1:12:05) i Anną Felską z Miastka (1:14:29).

Dla każdego zawodnika i zawodniczki był medal. W obu biegach wyróżniono także zwycięzców poszczególnych kategorii wiekowych oraz wręczono nagrody specjalne (dla najstarszych zawodników, dla najlepszego urzędnika - Magdalena Stankowiak). Najlepsi zawodnicy otrzymali pamiątkowe słoneczne upominki wykonanie przez podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Miastku. Losowano także nagrody wśród wszystkich uczestników.

Poniżej druga fotogaleria z imprezy nad jeziorem Lednik:

Dzieci (startowały w dwóch grupach) miały do przebiegnięcia około 300 metrów. W kategorii dzieci młodych wygrał Konrad Kaszubowski, przed Julkiem Pakuła i Kostkiem Maciejczykiem. W kategorii dzieci starszych wygrała Natalka Czyż, przed Kubą Nejmanem i Maciejem Kmiecikiem. Dodajmy, że każde dziecko zostało nagrodzone. Poza biegiem, zorganizowano strefę rekreacyjną.