Baszta Bytów na podium w Słupsku i Kościerzynie. Kolarze wystartowali w dwóch imprezach

Kolarze Baszty Bytów mogą zaliczyć miniony weekend do udanych
Kolarze Baszty Bytów mogą zaliczyć miniony weekend do udanych M.Pacyno
W miniony weekend kolarze Baszty Bytów nie próżnowali. Zawodnicy wystartowali w Słupia XC w Słupsku i VI Jesiennym Maratonie MTB w Kościerzynie

W sobotę kolarze Baszty Bytów wyjechali do Słupska, aby wystartować w organizowanym tam wyścigu Słupia XC. W "Mini Słupia XC" pierwsze miejsce zajął Igor Szemela, a tuż za nim na mecie zameldował się Kamil Zieliński. Na tym samym dystansie w kategorii KŻ-2 pierwsza była Martyna Krefta, a trzecia Kalina Zielińska.

Na dystansie "Amator" natomiast drugi był Błażej Wiloch w kategorii M-1. W kategorii M-0 najlepszy był Krystian Kulas i Jan Suszko, którzy zajęli kolejno 1 i 2 miejsce. Wśród kobiet bezkonkurencyjna była Aleksandra Zabrocka - 1 miejsce, Zofia Rzeszutek - 2 miejsce i Elżbieta Reca - 3 miejsce w kategorii K-1. Dobrze wypadł również Tomasz Natkaniec, który w M-4 zajął trzecią lokatę.

Wśród kolarzy rywalizujących o podium w kategorii Elite znalazł się także Piotr Rzeszutek. Ten uplasował się jednak na 4 pozycji.

Przeczytaj również o maratonie rowerowym w formie pikniku rodzinnego w Bytowie

W niedzielę natomiast zawodnicy Baszty Bytów wyjechali do Kościerzyny, aby wystartować w VI Jesiennym Maratonie MTB. Na dystansie 30 km w kat. K-1 wygrała Zofia Rzeszutek, a w kat K-4+ Elżbieta Reca. W kat. M-1 bezkonkurencyjny był Tomasz Rzeszutek, Błażej Wiloch i Krystian Kulas.

Na dystansie 65 kilometrów najlepszy w swojej kategorii był również Piotr Rzeszutek. W kategorii M-4 na tym samym dystansie drugi był Adam Horbowy. Także druga wśród kobiet w kategorii K-2 była Aleksandra Zabrocka.