Baszta bez medalu na halowe Mistrzostwach Polski

(CINO)
Z tegorocznych Halowych Mistrzostw Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w Spale zawodnicy bytowskiej Baszty nie przywieźli medali. Trener Dariusz Kutełło mimo to start ocenia jako dobry.

Walczyć o strefę medalową miał junior Paweł Celep, który startował na swoim koronnym halowym dystansie 60 metrów przez płotki. Jego rywalizacja zakończyła się jednak w fazie eliminacyjnej.

- Paweł powinien awansować do finału, ale pobiegł zbyt pewnie i zajął drugie, a nie pierwsze miejsce w serii - mówi Dariusz Kutełło, trener zawodników Baszty.

Do finału zabrakło mu zaledwie 0,02 sekundy. Został sklasyfikowany na 9 miejscu.
Dobrze zaprezentował startujący na 2 kilometry Filip Szok.

- Cały czas prowadził drugą grupę, biegnąc na czwartym miejscu. To kosztowało go trochę sił i nie wytrzymał końcówki - opisuje Kutełło.

Na mecie zameldował się na szóstym miejscu, z czasem 5,50,94 min.

Dobrze pobiegł także Mateusz Hering, który poprawił rekord życiowy, uzyskując w biegu na 1 kilometr czas 2 minuty i 40,99 sekundy, ale to dało dopiero 18 miejsce.

Na Mistrzostwach Polski zadebiutował Paweł Brzeziński, który wystartował w biegu na 600 metrów. Zajął 29 miejsce z czasem 1,30,90 min, co jest także jego nowym rekordem życiowym.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani