Badmintoniści z Miastka mają worek medali. Złote w pięciu kategoriach

Maria Sowisło
W sumie 20 medali miasteccy badmintoniści wywalczyli podczas Krajowego Turnieju Badmintona oraz Grand Prix Miastka. W obu turniejach swoim rywalom pozostawiali niewielkie szanse na podium.

Bardzo pracowity weekend mieli zawodnicy Miasteckiego Klubu Badmintonowego „Lednik”. W sobotę (26 marca 2022 r.) byli gospodarzami Krajowego Turnieju Badmintona, a dzień później Grand Prix Miastka.

W pierwszym turnieju wystartowało 78 zawodników z Gdańska, Polanowa, Sianowa, Gdyni, Góralic, Sławna, Bytowa, Władysławowa, Słupska i Miastka. Turniej stał na bardzo wysokim poziomie. W sumie rozegrano ponad 160 meczów w kategoriach Junior, Młodzik i Młodzik Młodszy.

- Wszyscy zawodnicy „Lednika” pokazali się z jak najlepszej strony o czym świadczy ilość wywalczonych miejsc na podium

– chwali zawodników trener Marcin Pietruszyński.

I tak, Zofia Szul wywalczyła złoto i srebro w kategorii Młodzik, odpowiednio w grze podwójnej z Nadią Złotoś z Politechniki Gdańsk oraz w grze pojedynczej. Milena Bulewicz wskoczyła na trzecie miejsce podium w tej samej kategorii w grze pojedynczej. Natomiast w grze podwójnej z**Martyną Cybulską wywalczyła srebro. Krążek o takim samym kolorze otrzymał Wiktor Wyka i Mikołaj Firlej z KS Gdańsk. Kolejny medal zawodnik „Lednika” - Wiktor – zdobył w parze z Martyną Cybulską**. Ta drużyna zajęła trzecie miejsce.

W kategorii Młodzik Młodszy kolejne dwa medale wywalczył Hubert Gruba. Pierwszy - złoty - w grze podwójnej w parze z Adamem Fikusem z UKS „Bliza” Władysławowo, a drugi - brązowy - w grze pojedynczej.
Trzecie miejsce, a tym samym brąz, zajęli w grze podwójnej Mateusz Dorawa i Nikodem Dorawa. W najstarszej kategorii Junior w grze pojedynczej – niestety poza podium - czwarte miejsce wywalczyła Hanna Bublewicz, piąte - Błażej Lange i szóste - Mateusz Gruba.
W grze mieszanej o miejsca medalowe otarła się Hanna Bublewicz i Błażej Lange, którzy zajęli czwarte miejsce, a klasyfikację w grze podwójnej na piątej pozycji zakończyli Mateusz Gruba i Oleksandr Zlamanets ze Słupska.

W niedzielę (27 marca 2022 r.) z kolei odbyło się Grand Prix Miastka w Badmintonie w pięciu kategoriach. Na siedmiu boiskach rywalizowało w sumie 57 zawodników i zawodniczek z Bytowa, Słupska, Sianowa, Polanowa i Miastka.

- Był to pierwszy turniej naszych najmłodszych zawodniczek Oli Śliwy, Miry Pietrzak, Leny Pietruszyńskiej i Hani Śliwy, które bardzo dzielnie reprezentowały klub