Badmintoniści "Dwójki" świetnie wypadli podczas turnieju w Słupsku [ZDJĘCIA]

Maciej Wajer
Badmintoniści UKS „Dwójka” Bytów bardzo dobrze zaprezentowali się podczas turnieju finałowego Pomorskiej Ligi Badmintona.

Przypomnijmy, że od jesieni 2019 roku w Słupsku rozgrywane były co miesiąc rozgrywki PLB. Ze względu na ograniczenia związane z epidemią koronawirusa w marcu, kwietniu oraz maju zawody nie doszły do skutku.

Natomiast w ostatnim, szóstym turnieju, który był zarazem finałowym, barwy naszego klubu reprezentowało 12 badmintonistów. Do łącznej klasyfikacji zaliczało się 5 najlepszych turniejów. Jak zaznacza trener bytowskich zawodników, Jerzy Saldat, 6 turniejów bez porażki zaliczyły dwie najmłodsze zawodniczki „Dwójki” - Michalina Kurkowska, która występowała w kategorii U9 oraz Julia Fabiszewska, grająca w kategorii U11. Ostatecznie w końcowej klasyfikacji znalazły się na pierwszym miejscu.

Po raz pierwszy w turnieju wystąpił Michał Ślepy w kat. U11 chłopców. Dodajmy, że ten zawodnik swoją przygodę z badmintonem rozpoczął dopiero pół roku temu.

- Mimo doznanych porażek, Michał ma ogromny potencjał – stwierdza Jerzy Saldat. - Udało mu się wygrać jednego seta z zawodnikiem ze Słupska.

Pozostali zawodnicy „Dwójki” grali z różnych szczęściem, ale w łącznej klasyfikacji plasowali się na wysokich pozycjach. Świadczy o tym występ Kryspina Garskiego, który w kategorii U14 chłopców zajął drugie miejsce. W finałowym pojedynku przegrał z o dwa lata starszym zawodnikiem ze Słupska – Maciejem Kuźmiczem. Z kolei Jan Kurkowski uplasował się na miejscach 5-6.

W kategorii U14 dziewcząt, najlepiej wypadła Aleksadra Treder, która stoczyła bardzo dobry pojedynek finałowy z Anną Lange ze Słupska. Ostatecznie minimalnie przegrała i zajęła drugie miejsce, natomiast w łącznej klasyfikacji zajęła pierwsze miejsce. Z koei na trzeciej lokacie znalazła się Wiktoria Skoneczna. W pojedynku o trzecie miejsce, pokonała reprezentantkę gospodarzy – Ewę Janik. Dla Wiktorii był to jedyny turniej w całej lidze, dlatego też nie została sklasyfikowana w łącznej punktacji.
Dobry występ ma też za sobą Natalia Kosmacińska, która w turnieju finałowym zajęła miejsca 5-6, a w klasyfikacji generalnej drugie miejsce.

W kategorii U17 chłopców najlepiej w turnieju zaprezentował się Sebastian Saldat. Nasz zawodnik wygrał wszystkie swoje pojedynki, a w partii finałowej pokonał Sebastiana Narbuta ze Słupska. Ze względu na kontuzję, Sebastian Saldat uczestniczył tylko w 3 turniejach PLB.

Bardzo dobrze zaprezentowały się nasze dziewczyny w kategorii U17, Aleksandra Treder (zagrała o kategorię wyżej) jak i Izabela Szlachetka. W turnieju finałowym Ola uplasowała się na drugiej pozycji i tuż za nią na trzecim miejscu była Izabela Szlachetka. W łącznej klasyfikacji kolejność naszych dziewcząt była taka sama.
W grze podwójnej wśród zawodników Open do finału dotarli - Sebastian Saldat z Pawłem Szachem, którzy zmierzyli się z Izabelą Szlachetka (Bytów) i Antonim Jabłońskim (Słupsk). Pojedynek wygrali Sebastian z Pawłem zajmując pierwsze miejsce.
Bardzo dobrze również zaprezentowała się w kategorii „Wesoły Amator” Anna Gostomska – Treder plasując się na miejscu 3-4 w grze pojedynczej.
W łącznej klasyfikacji wszystkich zawodników w całym cyklu po 6 turniejach klub UKS „Dwójka’ Bytów zajął pierwsze miejsce.