Angelika Cichocka zajęła drugie miejsce w plebiscycie European Athletics

Angelika Cichocka
Angelika Cichocka Łukasz Boyke
Halowi wicemistrzowie świata z Sopotu w biegu na 800 metrów – Angelika Cichocka i Adam Kszczot – zajęli drugie lokaty w plebiscycie European Athletics na najlepszych lekkoatletów marca w Europie.

Angelika Cichocka, która w Sopocie zaimponowała świetną formą zdobywając srebrny medal globalnego czempionatu, przegrała w głosowaniu jedynie z rewelacyjną chorwacką dyskobolką, mistrzynią olimpijską z Londynu, Sandrą Perković. Podium wśród kobiet uzupełniła francuska Éloyse Lesueur, halowa mistrzyni świata w skoku w dal.

Przeczytaj również o tym, jak Angelika Cichocka spotkała się ze starostą i burmistrzem Bytowa

Najlepszym lekkoatletą Europy w marcu uznano czeskiego sprintera, złotego medalistę z Sopotu w biegu na 400 metrów, Pavla Masláka. Na drugim miejscu w plebiscycie uplasował się nasz srebrny 800-metrowiec Adam Kszczot. European Athletics na swojej stronie internetowej podkreśla, że podopieczny Zbigniewa Króla jest aktualnie głównym faworytem do zdobycia w Zurychu złota mistrzostw Europy. Trzecie miejsce zajął niespodziewany mistrz globu w sprincie na 60 metrów Brytyjczyk Richard Kilty.