Alex Ruszczyk z ZKS Miastko brązowym medalistą Mistrzostw Polski Młodzików

Maria Sowisło
W Kostrzynie nad Odrą odbyły się IX Mistrzostwa Polski Młodzików w zapasach w stylu klasycznym. W zawodach udział wzięło 210 zawodników z 47 klubów z całej Polski. Zapaśniczy Klub Sportowy Miastko reprezentowało trzech zawodników.

Alex Ruszczyk z Zapaśniczego Klubu Sportowego Miastko wywalczył brązowy medal w kategorii wagowej do 75 kg. Nasz zawodnik stoczył 5 pojedynków. Przegrał tylko pierwszą walkę z zawodnikiem z UKS Piaseczno. Cztery kolejne pojedynki wygrał, w tym walkę o brązowy medal, w której zwyciężył z Hubertem Szczech (PTC Pabianice) na punkty 13:6. W tej wadze startowało aż 16 zawodników.
Miejsca pozostałych zawodników z ZKS Miastko:
Leon Rudnik (35 kg) - VIII miejsce na 13 zawodników
Sebastian Tandecki (41 kg) - 14 miejsce na 16 zawodników

- Start w Mistrzostwach Polski uważam za udany. Dla całej trójki był to debiut w tak prestiżowej imprezie. Medal Alexa jest sporą niespodzianką, ponieważ wygrał z wyżej notowanymi zawodnikami, z którymi wcześniej przegrywał. Tym samym osiągnął swój największy sportowy sukces

– mówi trener miasteckich zapaśników Kazimierz Wanke.

W klasyfikacji klubowej zwyciężył Sobieski Poznań przed Unia Racibórz i Granicą Gdańsk. ZKS Miastko był 22. W klasyfikacji województw zwyciężyło województwo pomorskie.