MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Piknik konserwatorski. Wykłady gry miejskie i kreatywne warsztaty [ZA DARMO]

Ewelina Żółkowska
Przyjdź na piknik i poznaj tajemnice konserwatora zabytków. Po co archeologowi pędzelki, dlaczego drzewo może być zabytkiem i jak oglądać warszawskie zabytki podczas spaceru z dziećmi? Na takie pytania będzie można otrzymać odpowiedzi podczas pikniku konserwatorskiego 21 lipca, w sobotę. Szczegóły w artykule poniżej.
Przyjdź na piknik i poznaj tajemnice konserwatora zabytków. Po co archeologowi pędzelki, dlaczego drzewo może być zabytkiem i jak oglądać warszawskie zabytki podczas spaceru z dziećmi? Na takie pytania będzie można otrzymać odpowiedzi podczas pikniku konserwatorskiego 21 lipca, w sobotę. Szczegóły w artykule poniżej. fot. pixabay.com / Polska Press
Przyjdź na piknik i poznaj tajemnice konserwatora zabytków. Po co archeologowi pędzelki, dlaczego drzewo może być zabytkiem i jak oglądać warszawskie zabytki podczas spaceru z dziećmi? Na takie pytania będzie można otrzymać odpowiedzi podczas pikniku konserwatorskiego 21 lipca, w sobotę. Szczegóły w artykule poniżej.

Piknik odbędzie się 21 lipca, w godz. 11.00 - 16.00, na dziedzińcu pałacu Branickich przy ul. Nowy Świat 18/20. Będzie wiele nagród i niespodzianek. Podczas pikniku najmłodsi będą mogli poznać tajniki pracy konserwatorów zabytków i archeologów oraz spróbować swoich sił w tych dziedzinach.

W namiocie archeologicznym będzie można poznać pradziejowe techniki wyrabiania naczyń glinianych i dawną technologię tworzenia szklanych paciorków. To okazja do zobaczenia jak wygląda praca archeologa w terenie. Na najmłodszych czekać będzie piaskownica archeologiczna. W namiocie zabytkowej zieleni będzie można się nauczyć rozpoznawania gatunków drzew na podstawie liści i rozpoznawania charakterystycznych elementów historycznego parku. Na koniec będzie można wykonać odciski liści (dla dzieci od lat 5), natomiast w namiocie architektonicznym będzie można poznać elementy historycznego detalu architektonicznego oraz stolarki okiennej (dla dzieci od lat 5).

Program

Aplikacje i publikacje:
- Mini gra miejska „Szlakiem architektury”.
- Aplikacja mobilna "Tup tup po Warszawie". Aplikacja skierowana jest do rodzin z dziećmi w wieku 5-10 lat. Dzięki aplikacji dzieci poznają zabytki, kulturę i historię Warszawy.
- Publikacje Biura Stołecznego Konserwatora Zabytków. Na stoisku książki i czasopisma o zabytkach Warszawy.
- Wybijanie specjalnych piknikowych monet.
- Warszawska księga wolności

Wszystkie wpisy dokonane w „Warszawskiej księdze wolności” zostaną w październiku tego roku zakopane na 100 lat w przestrzeni publicznej Warszawy.

Gry i warsztaty:
- godz. 11.00-13.00 Zagadaj eksperta: dotacje na zabytki.
- godz. 11.15 –12.00 Zagraj z konserwatorem: turniej gry w memo.
- godz.. 12.00 -14.00 Warsztat kreatywny i haft warszawskich pocztówek (dla dzieci od lat 7): warszawskie maszkarony

Wykłady otwarte:
- godz.12.00-12.30 - Michał Krasucki, dyrektor Biura Stołecznego Konserwatora Zabytków opowie o architekturze powojennej Warszawy.
- godz.12.45-13.00 - Aneta Bojanowska, Andrzej Wolański przybliżą historię tajemniczego zabytku – Elizeum „Dla przyjaciół i pięknych pań”.
- godz.14.00 – 15.30 - pokaz rekonstrukcji historycznej sztukaterii.

Organizatorem pikniku jest Biuro Stołecznego Konserwatora Zabytków. Wstęp wolny


emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ewa Swoboda ze swoją Barbie!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto