Zawodnicy Pawała Janasa przegrali pierwszy mecz w tym sezonie. Lepszy okazał się Górnik Wałbrzych

Ł.Boyke
Statystycznie Drutex-Bytovia była lepsza. Niestety dla zespołu Pawła Janasa skuteczniejszy okazał się Górnik, który przed własną publicznością pokonał czarno-biało-czerwonych 3:1. Na boisku doszło do szarpaniny

Od pierwszego gwizdka sędziego w meczu piątej kolejki spotkań II ligi zachodniej lepiej od Górnika Wałbrzych prezentowała się Drutex-Bytovia Bytów. Skuteczniejsza natomiast już w 13 minucie okazała się drużyna gospodarzy. Pierwszą bramkę zdobył Grzegorz Michalak, który głową wbił piłkę do bramki czarno-biało-czerwonych. Po tej stracie zawodnicy Pawała Janasa dosłownie rzucili się do ataku. Najpierw w 23 minucie strzał Michalskiego z 30 metrów wybił bramkarz gospodarzy, a później Łukasz Kowalski minął bramkarza i próbował wbić piłkę do pustej bramki, ale atak udaremnił jeden z obrońców.

Po zmianie stron zawodnicy Drutex-Bytovii dalej walczyli i próbowali chociaż wyrównać wynik. Walka była tak zacięta, że w 57 minucie meczu w polu karnym gospodarzy faulowany był jeden z zawodników. Doszło do szarpaniny, a czerwoną kartką ukarany został Daniel da Silva. Sędzia wskazał jedenastkę, którą wykorzystał Adrian Moszyk pewnie pokonując naszego bramkarza. W 72 minucie wynik na 3:0 podwyższa Michalak. Kontaktowego gola przyjezdni strzelili dopiero w doliczonym czasie z rzutu karnego po tym, jak sędzie dopatrzył się faulu na Januszu Surdykowskim.

Więcej o meczu przeczytasz w jutrzejszym wydaniu Dziennika Bałtyckiego.

Szczegółowa relacja z tego spotkania i komentarz trenera Pawła Janasa 30.08 w dzienniku Powiatu Bytowskiego

Przeczytaj również o tym, jak Jakub Bojas został wypożyczony do Legionovii Legionowo

Górnik Wałbrzych - Drutex-Bytovia Bytów - 3:1

Bramki: 13. Michalak, 58. Moszyk (kar.), 72. Michalak – 90+3. Surdykowski (kar.)

Kartki: 45. Michalak (WLB), 45. Zinke (WLB), 74. Moszyk (WLB), 86. Michalak (WLB), 89. Sawicki (WLB) – 64. Kowalski (BTW) 90+2. Wojtarowicz (WLB) – 57. Daniel (BTW)

Górnik Wałbrzych: Jaroszewski – Orzech, Bartos, Wojtarowicz (90+2 CZK), D. Michalak, Zinke (81. Sawicki), Szuba (75. Migalski), Wepa, G.Michalak, Moszyk (87.Rytko), Folc.

Drutex-Bytovia Bytów: Sobański – Kowalski, Wróbel (c), Daniel (57. CZK), Wilczyński, Stefanowicz (65. Cesarek), Kryszak (68. Pięta), M. Pietroń, Niedzielski (89.Karwat), Michalski (84. Surdykowski), Hirsz.