Wigry Suwałki - Drutex-Bytovia 1:1. Surdykowski uratował cenny punkt dla gości

Mateusz Węsierski
Wigry Suwałki - Drutex-Bytovia 1:1. Surdykowski uratował cenny punkt dla gości. Na zdjęciu podczas meczu z Wisłą Płock Mateusz Węsierski
To mogła być pierwsza porażka w I lidze, ale na szczęście Drutex-Bytovia ma Janusza Surdykowskiego. “Bramkostrzelny” zawodnik uratował wynik strzelając w 83 minucie gola na 1:1.

W pierwszej połowie to zdecydowanie gospodarze przeważali. Prowadzenie w 6 minucie dał Adrian Karankiewicz, który po rzucie rożnym posłał do siatki futbolówkę dośrodkowaną przez Karola Mackiewicza.

W 23 min. padła druga, nieuznana bramka dla Wigier, a w 38 min. kolejny spalony gol. Na dobrą sprawę do końca pierwszej połowy Wigry powinny prowadzić 3:0.

Druga połowa zaczęła się od zmian w drużynie Pawła Janasa. Hirsz zmienił Mandrysza, a Kikut Wilczyńskiego.

W tej części spotkania Drutex-Bytovia zaczęła śmielej atakować. Pierwsza dobra okazja była w 75 min., ale gospodarzy uratował Karol Salik.

4 minuty później zadebiutował Gołębiewski, ale to “sprawdzony” Janusz Surdykowski wbił bramkę zapewniającą remis w 83 min. (Dodajmy, że w poprzednim spotkaniu z Wisłą Płock to właśnie Surdykowski dał Drutex-Bytovii wyrównanie na 1:1 w pierwszej połowie.)

5 minut później mogło być 1:2, ale bramkarz gospodarzy uratował Wigry.

Sędziowski gwizdek kibice usłyszeli w 95 minucie. Drutex-Bytovia wraca z Suwałk z 1 punktem.

Z uwagi na to, że był to pierwszy mecz w tej kolejce, przynajmniej do jutra Drutex-Bytovia z 4 punktami na koncie została liderem I ligi.

W niedzielę 17 sierpnia od godz. 12.15 zespół Pawła Janasa zmierzy się w Bytowie ze Stomilem Olsztyn.

Wywiad ze strzelcem bramki Januszem Surdykowskim w poniedziałek 11.08 w Dzienniku Bałtyckim.

Wigry Suwałki - Drutex-Bytovia Bytów 1:1 (1:0)