Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

WARSZAWA IMPREZY 27-29 lipca 2018. Polecamy najciekawsze wydarzenia na weekend [PRZEGLĄD]

Konrad Dąbrowski
W sobotę, 28.07. o godz. 20:00 na Letniej Scenie Muzycznej w Hulakula zagości hip-hopowy duet Woro & Król. Ich niepohamowana ambicja sprawiła, że chłopaki postanowili rozwinąć skrzydła tworząc muzykę bez ograniczeń i schematów, która niesie za sobą jasny i szczery przekaz. Teksty odzwierciedlają osobiste przeżycia muzyków, a inną mocną stroną tego hip-hopowego składu są doświadczeni muzycy-instrumentaliści. Koncert grany na żywo na pewno przekaże publiczności energię tej muzyki. Letnia Muzyczna Scena Hulakula – to nowy projekt Hulakula, który od strony artystycznej został przygotowany przez Jacka Wrońskiego – uznanego polskiego dziennikarza muzycznego. W wakacyjne, sobotnie wieczory w ogródku letnim będzie można posłuchać głównie muzyków nowego pokolenia: młodzi, zdolni, reprezentujący różne gatunki artyści zaprezentują swoje pierwsze autorskie materiały.

Podczas kolejnych koncertów swój materiał zaprezentują także:

11.08. Eier 18.08. Kwiat Jabłoni 25.08. Natalia Sowińska Project 01.09. Zuzanna Gadowska

Na wszystkie koncerty do godz. 20:00 wstęp jest bezpłatny! Po godz. 20:00 bilet kosztuje 20 zł. Wydarzenie: https://www.facebook.com/events/271627896933402/
W sobotę, 28.07. o godz. 20:00 na Letniej Scenie Muzycznej w Hulakula zagości hip-hopowy duet Woro & Król. Ich niepohamowana ambicja sprawiła, że chłopaki postanowili rozwinąć skrzydła tworząc muzykę bez ograniczeń i schematów, która niesie za sobą jasny i szczery przekaz. Teksty odzwierciedlają osobiste przeżycia muzyków, a inną mocną stroną tego hip-hopowego składu są doświadczeni muzycy-instrumentaliści. Koncert grany na żywo na pewno przekaże publiczności energię tej muzyki. Letnia Muzyczna Scena Hulakula – to nowy projekt Hulakula, który od strony artystycznej został przygotowany przez Jacka Wrońskiego – uznanego polskiego dziennikarza muzycznego. W wakacyjne, sobotnie wieczory w ogródku letnim będzie można posłuchać głównie muzyków nowego pokolenia: młodzi, zdolni, reprezentujący różne gatunki artyści zaprezentują swoje pierwsze autorskie materiały. Podczas kolejnych koncertów swój materiał zaprezentują także: 11.08. Eier 18.08. Kwiat Jabłoni 25.08. Natalia Sowińska Project 01.09. Zuzanna Gadowska Na wszystkie koncerty do godz. 20:00 wstęp jest bezpłatny! Po godz. 20:00 bilet kosztuje 20 zł. Wydarzenie: https://www.facebook.com/events/271627896933402/ Materiał informacyjny HULA KULA
Szukacie pomysłu na weekend w Warszawie? Przygotowaliśmy dla was przegląd najciekawszych wydarzeń od piątku do niedzieli czyli od 27 do 29 lipca 2018! Przejdź do artykułu poniżej i zobacz przegląd IMPREZ NA WEEKEND w Warszawie.

1. SOBOTA: Letnia Scena Muzyczna Hulakula
Od organizatora:
W najbliższą sobotę, 28 lipca o godz. 20.00 wystąpią Woro & Król – członkowie nieistniejącego już składu Najlepszy Przekaz w Mieście.

Podczas sobotniego koncertu usłyszymy ich autorski przekaz dopełniony brzmieniem żywych instrumentów. Jak zapewnia ambasador projektu, Jacek Wroński: taka aranżacja niesie ze sobą potężny ładunek energii, a także dodaje występom autentyczności i lekkości. Ich muzyka podoba się nie tylko fanom gatunku.

KIEDY: 28.07.2018
GDZIE: Hulakula ul. Jagiellońska 82B
BILETY: wstęp darmowy do godziny 20, później 20pln

2. PIĄTEK-NIEDZIELA: Kino Perła 2018
Lubimy plenerowe seanse filmowe. Jest to okazja nie tylko do obejrzenia wartościowej produkcji, ale również spotkania ze znajomymi i posiedzenia na świeżym powietrzu. W tym roku pokazy w ramach Kina Perła potrwają do 26 sierpnia. W repertuarze znalazło się wiele interesujących pozycji. Na ten weekend przewidziano projekcje „Toni Erdmann” (piątek), „Dumni i wściekli” (sobota), „Pirania 3D” (niedziela).

KIEDY: Piątek-Niedziela, ok. 21:00
GDZIE: Miłość Kredytowa 9, Przystań Park Skaryszewski, Plażówka
BILETY: wstęp darmowy

3. PIĄTEK-NIEDZIELA: Filmowa Stolica Lata 2018
Po raz 13. w wakacje Warszawa staje się Filmową Stolicą Lata. W różnych lokalizacjach w całym mieście, aż do 4 września odbywają się bezpłatne pokazy plenerowe. Będzie dużo dobrych produkcji, leżaki i... darmowa pizza.

KIEDY: Piątek-Niedziela, od 21:00
GDZIE: Wiele lokalizacji
BILETY: wstęp darmowy

4. PIĄTEK-NIEDZIELA: Spektakle plenerowe na Placu Konstytucji
Plac Konstytucji będzie zmieniał się w scenę dla aktorów Teatru Polonia już tylko do 31 lipca, jest to więc jedna z ostatnich okazji, aby obejrzeć plenerowy spektakl. W piątek widzowie i przechodnie będą mogli obejrzeć „Lament”, a w sobotę i niedzielę - „Jasia i Małgosie”. Przedstawienia nie odbędą się, jeśli będzie padało.

KIEDY: Piątek-Niedziela, 17:00
GDZIE: Plac Konstytucji
BILETY: wstęp darmowy

5. PIĄTEK-SOBOTA: Koncerty kameralne w ramach XXII edycji kursu muzycznego Morningside Music Bridge
Być może nie jest to najbardziej popularna forma spędzania weekendowych wieczorów, ale przecież zamiast do pubu, można pójść posłuchać muzyki klasycznej. Koncerty będą odbywać się regularnie do 3 sierpnia.

KIEDY: Piątek i Sobota, 19:00
GDZIE: Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina
BILETY: wstęp darmowy

6. PIĄTEK: Kryminalne Piątki
Przed wyjściem do baru, osoby będące, bądź mieszkające w okolicach ulicy Górczewskiej mogą spotkać się w kameralnym gronie i miło spędzić czas przy napojach bezalkoholowych, przy okazji rozmawiając i grając w gry planszowe o tematyce detektywistycznej.

KIEDY: Piątek, 16:00-18:00
GDZIE: Wolskie Centrum Kultury - Otwarta Kolonia
BILETY: wstęp darmowy

7. PIĄTEK: JOGA NA TRAWIE Pola Mokotowskiego
W ramach relaksu po tygodniu pracy można zrelaksować się ćwicząc jogę na świeżym powietrzu. Spotkania odbywają się co piątek pod Pomnikiem Jazdy Polskiej. Stamtąd chętni udają się na miejsce przeznaczenia, rozkładają własne maty i przechodzą do treningu.

KIEDY: Piątek, 17:00
GDZIE: Pomnik Jazdy Polskiej
BILETY: wstęp darmowy

8.PIĄTEK: Wieczory Filmów Psychologicznych
Te pokazy są skierowane do osób, które lubią, kiedy podczas oglądania filmu ich szare komórki

KIEDY: Piątek, 17:00
GDZIE: Terapeutyczna
BILETY: wstęp darmowy

9. PIĄTEK: Stand-up Polska w Resorcie
Miłośnikom dobrego humoru proponujemy wizytę w Resorcie. Na scenie wystąpią Rafał Sumowski, który jak czytamy w opisie wydarzenia "Występami próbuję chociaż odrobinę ulżyć swoim frustracjom. Nieskutecznie." oraz Mieszko Minkiewicz – uznany komik, którego występy osiągają kilkusettysięczne liczby wyświetleń w internecie.

KIEDY: 27.07.2018
GDZIE: Klubokawiarnia Resort
BILETY: 29pln

10. PIĄTEK: Dziedziniec Kultury vol. 3
Podczas wydarzenia zaprezentowany zostanie pokaz dokumentalno-animowanego filmu "Fugazi. Centrum wszechświata", opowiadającego historię jednego z pierwszych niezależnych klubów muzycznych w wolnej Polsce. Oprócz tego na scenie wystąpi artystka Ifi Ude – producentka muzyczna, songwriterka i kompozytorka. Jak piszą organizatorzy wydarzenia Ifi Ude zagrała również główną rolę w nominowanym do Oscara filmie Jerzego Skolimowskiego pt. „11 Minut”, napisała docenioną na świecie, książkę dla dzieci pt. „Zebra”, wydaną nakładem wydawnictwa Poławiacze Pereł, a także wystąpiła w sztuce „Crazy God”, w reżyserii Grzegorza Brala.

KIEDY: 27.07.2018
GDZIE: Dziedziniec Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego
BILETY: wstęp bezpłatny

11. PIĄTEK-NIEDZIELA: Wakacje w kinie Praha
Wakacje w kinie Praha to cykliczna letnia impreza dedykowana dzieciom. Codziennie od 25 czerwca do 31 sierpnia. dzieciaki przejmują stery i bawią się w najlepsze - najpierw w sali kinowej, na najnowszych produkcjach filmowych, a następnie w holu kina podczas warsztatów plastycznych, edukacyjnych, filmowych, teatralnych i jakich tylko podpowie dziecięca wyobraźnia. Zajęcia trwają w godzinach 10:00-13:00, obowiązuje rezerwacja miejsc.

KIEDY: 27,28,29.07.2018
GDZIE: Kino Praha
BILETY: bezpłatne po rezerwacji

12. PIĄTEK-SOBOTA: Zwiedzanie tarasu widokowego nocą
Od maja do końca września, w każdy piątek i sobotę będzie można oglądać nocną iluminację Warszawy ze szczytu Pałacu Kultury i Nauki. W chłodne wieczory czekają koce i ciepłe napoje w kawiarni.

KIEDY: 27,28.07.2018
GDZIE: Pałac Kultury i Nauki
BILETY: 22pln

13. SOBOTA-NIEDZIELA: Wyścigi konne na Torze Służewiec
Wyścigi konne na Służewcu to prawdziwy klasyk. Zmagania na torze obserwują eleganccy panowie i damy w pięknych kapeluszach.
Od organizatora:
Po trzytygodniowej przerwie, w ostatni weekend lipca (28-29), wyścigi konne z przytupem wracają na Służewiec. W planie jest 20 gonitw (po 10 w sobotę i niedzielę), w tym aż siedem pozagrupowych! Najważniejsze biegi: Arabskie Derby, Oaks oraz Kozienic, rozegrane zostaną w niedzielę. W sobotę w akcji zobaczymy m.in. czołówkę sprinterów (Syreny), dwulatki (Dorpata i Próbna) i mocne araby (Figaro, Koheilana I oraz Trafa).

KIEDY: 27.07 i 28.07.2018
GDZIE: Tor Wyścigów Konnych Służewiec
BILETY: od 5pln

14. SOBOTA: Wege festiwal
Gratka dla wszystkich fanów bezmięsnych dań. Na festiwalu będziemy mieli okazję skosztować nieoczywistych potraw wegetariańskich i wegańskich.
Wege Festiwal wraca do nad Wisłę! Będzie to okazja do spędzenia czasu razem, z pysznym jedzeniem i zimnymi trunkami! Jak zawsze będą czekały nas Was najlepsze wege dania od restauracji z całej Polski. - zapowiadają organizatorzy.

KIEDY: 28.07.2018
GDZIE: Pomost 511 (nad Wisłą)
BILETY: wstęp darmowy

15. SOBOTA: Warszawski Piknik Artystyczny
W sobotę w artystycznym klubie towarzyskim Zaczarowany Ogród (ul. Jazdów 3/17) odbędzie się wernisaż Pierwszego Warszawskiego Pikniku Artystycznego. Na czas wernisażu Zaczarowany Ogród zmieni się w pracownię artystyczną – pojawią się sztalugi i stanowiska do pracy z rzeźbą. Wernisaż będzie też otwarciem marki ŁAP – Ładne Artykuły Papiernicze. ŁAP wystawi na sprzedaż swoje produkty – oryginalne zeszyty. Imprezę zwieńczy koncert jazzowy. Na scenie pojawi się Trio z Jerry & The Pelican System.

KIEDY: 28.07.2018
GDZIE: Zaczarowany Ogród
BILETY: wstęp bezpłatny

16. SOBOTA: 28. Bieg Powstania Warszawskiego
Od organizatora:
Bieg Powstania Warszawskiego jest jednym z najpopularniejszych i największych biegów organizowanych na terenie Warszawy. Ze swoją niezwykłą, wieczorną oprawą, historyczną trasą, oświetloną zniczami, wpisuje się spektakularnie w formę i tradycję corocznych obchodów wybuchu Powstania Warszawskiego – tak istotnych dla każdego mieszkańca Warszawy.

Osoby, które nie biorą udziału w biegu, przestrzegamy o utrudnieniach. Szczegóły na temat komplikacji w ruchu ulicznym znajdziecie TUTAJ

17. SOBOTA-NIEDZIELA: Slow Market na Placu Zabaw
W tym roku Slow Market wystartował po raz czwarty. Obok Placu Zabaw nad Wisłą znowu możemy liczyć na pyszne, różnorodne smaki. Weganie, wegetarianie, miłośnicy wołowych burgerów czy lodów o oryginalnych smakach - wszyscy oni znajdą na Slow Markecie coś dla siebie.

KIEDY: 27,28,29.07.2018
GDZIE: Plac Zabaw
BILETY: wstęp bezpłatny

18. SOBOTA: Targ Śniadaniowy na Żoliborzu
Do 29 września przy al. Wojska Polskiego 4 będzie można zjeść przysmaki z całego świata, posłuchać muzyki na żywo, a także odpocząć w przyjemnej atmosferze.
Na miejscu czekają na was: szeroki wybór wysokiej jakości produktów od najlepszych dostawców, oferta posiłków i dań serwowanych na miejscu od kuchni świata po domową kuchnię i kreatywne potrawy przygotowywanie z sercem przez prawdziwych pasjonatów, jadalnie na świeżym powietrzu w otoczeniu zieleni, moc atrakcji jak zajęcia sportowe, weekendy tematyczne, warsztaty tematyczne, spotkania z organizacjami zajmującymi się świadomym i zdrowym stylem życia, warsztaty dla dzieci (plastyczne, muzyczne, ceramiczne, teatralne, kulinarne), wypożyczalnia kocyków, leżaki, hamaki, woda dla czworonogów i muzyka grana na żywo!

KIEDY: 28.07.2017
GDZIE: Aleja Wojska Polskiego 4
BILETY: wstęp bezpłatny

19. SOBOTA: WOLA Wiedzy – gra terenowa Geocoaching
"WOLA Wiedzy" to projekt opierający się na połączeniu gry terenowej Geocaching z opowieściami przewodnika-varsavianisty o dzielnicy Wola. Za pomocą aplikacji i sygnału GPS będziemy szukać SKARBÓW i poznawać zapomniane zakamarki i historie Woli.
Projekt przeznaczony jest dla uczestników w każdym wieku. Dzieci zapraszamy pod opieką dorosłych. Osoby niepełnoletnie mogą uczestniczyć w grze na podstawie pisemnej zgody rodzica lub opiekuna.

KIEDY: 28.07.2018
GDZIE: Narodowe Centrum Kultury
BILETY: wstęp bezpłatny

20. SOBOTA: Gra terenowa nad Jeziorkiem Czerniakowskim
Od organizatora:
Jeziorko Czerniakowskie to skarb Mokotowa ale i całej Warszawy. Jako największy zbiornik wody w stolicy, stanowi oazę dla bioróżnorodności gatunkowej środowiska miejskiego. Wykorzystując elementy ścieżki dla Jeziorka Czerniakowskiego, rodziny wezmą udział w edukacyjnej grze przestrzennej, w trakcie której najmłodsi uczestnicy poznają zwyczaje pobliskich mieszkańców - m.in. jaszczurkę "zwinkę", która kocha słońce, puszystą wiewiórkę, znaną z akrobatycznych skosów, a może nawet kolczastego jeża, który… zamiast jabłka zjada larwy i owady.

Udział w warsztatach jest bezpłatny i otwarty dla wszystkich zainteresowanych. Na rodziny z najwyższą frekwencją czekają atrakcyjne nagrody: lot balonem nad Warszawą oraz rejs statkiem po Wiśle.

KIEDY: 28.07.2018
GDZIE: przystanek autobusowy "Jeziorko Czerniakowskie 01", ul. Gołkowska w stronę Augustówki
BILETY: wstęp bezpłatny

21. SOBOTA: Spacer śladami Powstańczych ślubów
Podczas Powstania Warszawskiego zawarto około 256 związków małżeńskich. Statystycznie na każdy dzień powstania przypadały cztery śluby. Zapewne było ich znacznie więcej ale tyle udało się udokumentować. Zawieranie związków małżeńskich było tak istotną sprawą że Antoni Chruściel w dniu 18 sierpnia wydał rozkaz regulujący w świetle prawa sposób zawierania małżeństw w trakcie Powstania. Uczestnicy spaceru dowiedzą się wielu interesyjących faktów, między innymi: Czyj ślub do dzisiaj możemy oglądać na taśmach filmowych, gdzie brał ślub słynny" Kurier z Warszawy", jakie były ślubne prezenty, co decydowało o zawarciu małżeństwa w Powstaniu oraz co służyło za obrączki powstańczym małżeństwom.

Wydarznie rozpocznie się o godzinie 19.00 u wylotu ul. Moniuszki w stronę Placu Powstańców Warszawy, pod budynkiem TV.

KIEDY: 28.07.2018
GDZIE: ul. Moniuszki / Plac Powstańców Warszawy / przy budynku TVP
BILETY: 16pln

22. SOBOTA: Bezpłatne warsztaty Fingerboard w Ave/Park
Wszyscy zainteresowani nauką jazdy na fingerboardzie mogą wziąć udział w bezpłatnych warsztatach. Do dyspozycji będą dwa stoły fingerboard'owe wyposażone w murki, rurki, banki i quartery.

KIEDY: 28.07.2018
GDZIE: Skatepark AvePark (ul. Krakowiaków 80/98)
BILETY: wstęp bezpłatny

23. NIEDZIELA: Rodzinna gra terenowa w Parku Ujazdowskim
Od organizatora:
Parki śródmiejskie, jako enklawa zieleni w mieście, pełnią funkcję ekologiczną i społeczną. Możemy tu z dala od zgiełku ulicy obserwować otaczającą przyrodę, wypoczywać i bawić. Dlatego tak ważnym współcześnie zagadnieniem staje się potrzeba tworzenia przestrzeni zielonych w wysoko zurbanizowanym środowisku miejskim. Rodziny z dziećmi wezmą udział we wspólnej zabawie w Parku Ujazdowskim. Nie zabraknie ciekawych doświadczeń przyrodniczych, zagadek, łamigłówek, i obserwacji miejskiej przyrody.

Udział w warsztatach jest bezpłatny i otwarty dla wszystkich zainteresowanych. Na rodziny z najwyższą frekwencją czekają atrakcyjne nagrody: lot balonem nad Warszawą oraz rejs statkiem po Wiśle.

KIEDY: 29.07.2018
GDZIE: Park Ujazdowski
BILETY: wstęp bezpłatny

24. NIEDZIELA: Koncert Warsaw Improvisers Orchestra
Od organizatora:

Warsaw Improvisers Orchestra to zespół oddający się spontanicznemu tworzeniu muzyki opartej o zasady wolnej improwizacji - na wielką skalę. Projekt założył w 2012 r. saksofonista Ray Dickaty. Od czerwca 2014 r. WIO rezyduje w klubie Chmury na warszawskiej Pradze. W 2015 roku nagrania WIO ukazały się na kasecie wydanej przez amerykańską wytwórnię Astral Spirits
Do dziś w projekcie wzięło udział ponad sześćdziesięciu muzyków. Orkiestra umożliwia im granie w dużym improwizującym zespole, choć w trakcie występów formują się również mniejsze składy - duety, tercety, kwartety.
Koncert rozpocznie się o godzinie 20:45

KIEDY: 29.07.2018
GDZIE: Chmury (ul. 11 listopada 22)
BILETY: 15pln

25. NIEDZIELA: Spacer szlakiem fotografii NAC
Cykl spacerów szlakiem fotografii NAC (Narodowe Archiwum Cyfrowe) to bezpłatne spacery z przewodnikiem dedykowane wszystkim osobom, które interesują się historią Warszawy oraz archiwalnymi zdjęciami. W roli przewodnika zobaczymy Hankę Warszawiankę – czyli Hannę Dzielińską – dziennikarkę i popularyzatorkę dziejów miasta.
Niedzielny spacer obejmie tematykę Powstania Warszawskiego.

KIEDY: 29.07.2018
GDZIE: pomnik de Gaulle'a
BILETY: wstęp bezpłatny

od 7 lat
Wideo

echodnia Drugi dzień na planie Ojca Mateusza

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto